Čtenářka lalica má s restauracemi spíš špatné zkušenosti. Ale by zase něházela všechny do jednoho pytle, našla si i jednu, kterou by vám určitě doporučila. Hovězí steak jako peřinka. Jak se restaurace jmenuje se dočtete v jejím příspěvku, za který děkujme.

Milá redakce, srdečně zdravím. Najít dnes opravdu dobrou restauraci je skoro umění. Poslední zážitek stál za to. V selském talíři zcela chyběly klobásky. Obsluhující číšnice nám řekla, že prý žádné v kuchyni nenašli! Hned jsem si představoval, kde asi všude hledali- pod stolem, ve skříni pod parapetem? Údajně nám dala větší porci masa jako kompenzaci!

V další restauraci byly zvěřinové hody. Každý z nás si dal něco jiného- divočáka, srnčí a jelení maso. Když jídlo číšník přinesl, bylo maso ve všech talířích identické.

Varieté

varieté

Ale abych nebyla jen kritická. Moc jsme si pochutnali na steaku z pravé svíčkové v restauraci Varieté. Byl jako peřinka- medium, jak máme rádi, pohádka chutí s doporučením si jej dát s fazolkami jsme určitě neprohloupili. Útulné  a příjemné prostředí jako bonus.

lalica

Mohla jste klidně upřesnit místo, kde se restaurace Varité nachází, také bychom rádi ochutnali. Při pohledu na steak se mi sbíhají sliny. Jen je mi divné, že si k němu dáváte bílé, ale proti gustu...

Také máte nějakou dobrou restauraci, kterou byste doporučily, milé ženy-in? Kde jste si pochutnaly a byly spokojené? A kde to nestálo za nic? Klidně restaurace jmenujte, ať jsme v obraze a buď do nich zajdeme, nebo se jim obloukem vyhneme.

Pište své tipy, příhody a zkušenosti s restauracemi českými i zahraničními na adresu: redakce@zena-in.cz

 

Reklama