Na čtyři porce budete potřebovat:

6312083c52e31obrazek.png

 • 4 vepřové kotlety
 • 1 cibuli
 • 2 stroužky česneku
 • 1 červenou nebo zelenou papriku
 • hrst sušených nebo čerstvých hub
 • 1 konzervu loupaných rajčat
 • sůl, pepř
 • 4 snítky tymiánu
 • olej

Postup:

 1. Čerstvé houby nakrájejte na plátky, sušené houby už na plátky nakrájené máte, ale potřebují namočit na pár minut do vřelé vody a pak vodu slít. Teď si připravte další ingredience: česnek nakrájejte na plátky, papriku na proužky a cibuli nadrobno.
 2. Maso naklepejte, osolte a opepřete. Ve velké pánvi nechte rozehřát trochu oleje a opečte na něm maso z obou stran dozlatova. Pak ho vyjměte a nechte stranou.
 3. Do pánve přidejte ještě trochu oleje, pak cibuli, houby a orestujte. Po chvíli přidejte papriku, také ji opečte a vložte do pánve česnek. Promíchejte, nechte ho rozvonět a přidejte loupaná rajčata. V této fázi buďte rychlí, aby se vám česnek nepřipálil – zhořkl by a s ním i všechno ostatní.
 4. Do směsi ještě přidejte lístky tymiánu, osolte, opepřete a nechte pod pokličkou čtvrt hodiny probublávat. Následně vraťte do pánve maso a nechte dalších deset minut pod pokličkou na mírném ohni. Hotový pokrm podávejte s kuskusem, rýží nebo bramborovou kaší.

Tip: Pokud vaříte ve větším pekáči nebo nádobě oválného tvaru, ideálně poslouží indukční varná deska s možností spojovat plotýnky, jako třeba MORA VDIS 658 FF. S funkcí MoveZone dokonce můžete pouhým posouváním nádobí měnit teplotu pod pokrmem, jako to bylo kdysi na kachlových kamnech. Automatické funkce vám zase pomohou třeba s dušením kotlet bez připálení i s udržováním pokrmu v teple, dokud se všichni nesejdete u stolu.

Indukční deska pro vaření na velké ploše s automatickými programy

631208674f566obrazek.png

Indukční varná deska MORA VDIS 658 FF nadchne každého kuchaře. Díky speciální oktagonové zóně FlexiZone totiž umožňuje spojovat plotýnky a využít prakticky celou plochu varného panelu. Bez problémů tak můžete vařit v nádobí libovolného tvaru i počtu. Funkce MoveZone pak umožňuje nastavit na spojené zóně různou intenzitu ohřevu, abyste pouhým posouváním nádobí mohli měnit teplotu pod připravovaným pokrmem. Skvělé jsou i automatické programy pro rychlý var, vaření při nízké teplotě, šetrné rozpouštění, udržování v teple nebo grilování s přesnou úrovní propečení.

Doporučená cena moderní desky pro úsporné vaření je 12 990 Kč.

6312080d53e52obrazek.png
 

Reklama