Do redakce jsem dorazil a zjistil, že jsem tu v podstatě sám. Magazín žena-in.cz je stávkou poznamenán. Přidejte se ke mně!

Ráno jsem vstal o půlhodinku dříve než neobvykle, tedy v 6.15. Udělal jsem snídani a svačinu našemu Bertíkovi a rozhodl se, že namísto plánovaného přesunu pěšky to riskneme autem. 

Z Karlína, kde bydlíme, nad Václavák, kde má Bertík školu, to byl téměř víkendový provoz. Auto jsme z obav z demonstrantů nechali tam a do redakce na Palackém náměstí šli pěšky.

Nejdříve mne zaujali lidé stojící na zastávce tramvaje. Přemýšlel jsem, co je to za lidi. Na co čekají? Mám jim říct, že dnes nic nejezdí? Že je stávka? Ale nakonec jsem usoudil, že jsou to blázni, a raději se jim jako správný Čech obloukem vyhnu.

Ječná

 

Teď se jim v duchu omlouvám, protože za chvíli přijela tramvaj č. 22. Asi nestávkují všichni.

Cestou jsem si všiml většího počtu cyklistů na ulici a také většího počtu chodců.

Což mne přivedlo na myšlenku, že by nebylo na škodu, kdyby takhle přes léto dopraváci stávkovali častěji, ubylo by obézních spoluobčanů a přibylo zdravějších jedinců. Pohyb, čerstvý vzduch i sluníčko jsou nejlepší lékaři.

Pak jsem zažil šok! Naše pruhovaná kafárna u výlezu z metra na náměstí Palackého byla zavřená a jedinou atrakcí byl štáb nějaké televize připravujícící se na demonstraci, která tady proběhne cca kolem 9. hodiny.

Metro Palackého náměstí

Jinak zpravodajství z redakce. Dana Svobodová a Jakub Kočí dnes pracují z externích pracovišť. Stejně jako korektorka Klára Milošová. A do redakce dorazí samospádem z Vinohrad Saša Stušková a z Barrandova i Lukáš Čejka a Kačenka Vozková. Takže nás tu bude tak polovina…

  • Tolik k ranním zážitkům. A co u vás. Jak probíhá stávkový den?
  • Co si o stávce myslíte?
  • Stávkovala jste někdy?
  • Souhlasíte se stávkou, nebo ne? Proč?
  • Stávka vás nezajímá? Pobavte nás tím, co baví vás…
  • Udělejme si krásný oddychový den.

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek odměním sladkostmi dle vašeho výběru. Tak vzhůru do psaní, focení a posílání…

Reklama