Už jim došla trpělivost, budou tedy protestovat. Uspořádají stávku na Den lidských práv ve středu 10. prosince 2008, jíž chtějí upozornit na neřešené problémy ve své oblasti.

„Inspiroval nás John Lennon a Yoko Ono, kteří svůj protest proti válce ve Vietnamu vyjádřili akcí BED IN. Tiskovými konferencemi v postelích. Po smrti Johna Lennona se v prosinci na Kampě rozžínala pomalovaná zeď světly díků a úcty, ale také vzdoru a odporu k totalitě. Papalášství a arogance je zde zas, jako před listopadem 89. Neonormalizace. Nechceme demonstrovat, štěrchat klíči a mávat transparenty,“ uvádí ve svém prohlášení pracovních sociálních služeb.

Jak bude stávka vypadat?

► Uskuteční se tisková konference  v pyžamech a negližé, v nich budou stávkující poskytovat sociální služby veřejnosti.

►Zúčastněné ústavy a domy sociálních služeb si pověsí do oken, na dveře či nepřehlédnutelně na budovy transparenty Generální stávka BED IN.

► Veřejnosti budou služby poskytovány v pyžamu a negližé.

► Uskuteční se odborný seminář v rámci Týdne lidských práv pořádaného sdružením Nesehnutí v Brně.Požadavky stávkujících naleznete na http://www.generalni-stavka.info/Myslíte, že může mít úspěch recesisticky podaný protest? Zajímají vás požadavky stávkujících?

Reklama