Původně žádné společné bydlení s tchyní a tchánem nebylo v plánu. Manželé, kteří mají pětiletého syna Jakuba, doufali, že se z pronajatého bytu přestěhují rovnou do nového domu. Jenže finanční situace je donutila udělat něco jiného. I když mají hypotéku, ukázalo se, že jim daná částka nebude stačit. Stavba navíc kvůli nedostatku řemeslníků postupuje velmi pomalu a přidružily se i další problémy.

ho.jpg
Foto: Shutterstock

„Všechno se strašně zdražilo a náš původní rozpočet je jen cárem papíru. A aby toho nebylo málo, manžela kvůli snižování stavů vyhodili před půl rokem z práce. Sice si hned našel nové zaměstnání, ale má v něm méně peněz. Zvýšené náklady na stavbu v kombinaci s drahým nájmem v Praze a nedostatkem řemeslníků vedly k tomu, že se nám stavba zdržela a vypadalo to, že ji snad nikdy nedokončíme. Liborovi rodiče nám proto nabídli pomoc v podobě společného bydlení,“ popisuje Linda.

Ta se tomu zpočátku z pochopitelných důvodů velmi bránila, ale nakonec se nechala manželem přesvědčit. Jeho rodiče vlastní domeček, nájem tedy neplatí a společně se proto skládají jen na energie, což Lindě a Liborovi ušetří asi patnáct tisíc měsíčně. Jenže pro Lindu není společné soužití žádný med.

„Bydlíme s nimi asi tři měsíce a musím říct, že už mám dost. Dostali jsme se během té doby do řady trapných i konfliktních situací. Třeba tchán rád chodí z koupelny nahý a je mu úplně jedno, když na mě narazí na chodbě. Ještě mi zamává a usměje se. Chová se, jako kdyby si vůbec neuvědomoval, že už nebydlí jen se svou ženou,“ tvrdí.

S tchyní se zase dohaduje ohledně vaření. Zatímco Liborova matka vaří v podstatě jen českou klasiku sestávající z hutných omáček a knedlíků, Linda upřednostňuje jednodušší a zdravější jídla plná zeleniny. Chce, aby se tak stravoval její manžel i syn.

„Tchyně končí v práci dřív, a když dorazím, tak už je většinou navařeno pro všechny. Když se jí snažím vysvětlit, že tohle jíst nechci, akorát se uráží a říká, že si ničeho nevážím. Manžel a syn si samozřejmě vždycky dají a těstovinovým salátem, který stejně udělám, se můžu cpát několik dní sama,“ říká Linda.

Kromě sporů o jídlo Linda řeší i to, že tchyně svého vnuka neúměrně rozmazluje, bez dovolení chodí manželům do pokoje, kde jim sbírá prádlo na vyprání apod. Zkrátka vůbec nerespektuje jejich soukromí.

„Nejradši bych nás sbalila a vrátila se zpátky do pronájmu. Jenže ty ceny jsou šílené a akorát bychom tím vysněný domeček ještě více oddálili. Musím to prostě vydržet, i když nevidím žádné světlo na konci tunelu,“ uzavírá.

Zdroj: respondentka Linda

Čtěte také:

Reklama