5c4848ec00b9cobrazek.png

Právě dnes ohlásil Státní zdravotní ústav nastupující chřipkovou epidemii a nám tak nezbývá než doufat, že to náš imunitní systém tentokrát ustojí. Víte, jak poznat, jestli je vaše imunita v dobré kondici a jak jí ztracenou sílu případně vrátit? Pokud tápete, může vám pomoci právě probíhající Týden imunity, osvětová akce informující o možnostech budování silné imunity jako předpokladu k pevnému zdraví.

Okolo budování imunity panuje celá řada mýtů. Řada z nás si myslí, že stačí trocha vitaminů a celý rok budeme fit. „Během své lékárnické praxe jsem se mnohokrát setkala s tím, že maminky poptávají multivitaminy pro děti na posílení imunity. Dostatečné množství a vyvážený poměr vitaminů jsou pro správné fungování lidského organismu pochopitelně nezbytné, v dnešní době, kdy je imunita často oslabena civilizačními vlivy, však k její aktivaci pouze vitaminy nestačí“, říká Mgr. Barbora Grymová, farmaceutka a odbornice na imunitu.

5c4848fa2abcfobrazek.png

Právě proto se Preventan, český výrobce originálních doplňků stravy na podporu imunity, rozhodl stát generálním partnerem projektu Týden imunity, osvětové akce, která otevírá téma celoroční péče o imunitu. Klade si za cíl vyvrátit časté mýty a informovat o možnostech, jak imunitnímu systému napomoci ke správnému fungování. Týden imunity probíhá ve čtvrtém lednovém týdnu, tedy od 21. do 27. 1. Tento týden totiž patří podle statistik nemocnosti k nejrizikovějším z celého roku.

5c48490412b15obrazek.png

Výchozím bodem pro všechny, kteří se chtějí o imunitě dozvědět více, je web Tydenimunity.cz, který shromažďuje tipy pro péči o imunitní systém. Kromě zajímavého čtení tu najdete také krátký test, který vám pomůže odhalit, jak na tom se svou imunitou jste.

Organizátoři Týdne imunity chtějí veřejnosti vysvětlit, že péči o imunitní systém je třeba se věnovat dlouhodobě a vytrvale.

Chtějí lidi naučit, jak imunitní systém funguje, co všechno je pro jeho správnou funkci nezbytné a především, že nejrelevantnější rady naleznou přímo v lékárnách u lékárníků.

5c4849108a35fobrazek.png

Reklama