Nečekejte až na začátek turistické sezony a navštivte některé hrady a zámky i v období, kdy se ještě skrývají pod bílou peřinou. Státní hrad Rožmberk pořádá až do konce března zimní prohlídky, i když už tak trochu vonící předjařím.

Hrad Rožmberk pochází z poloviny 13. století. Patří mezi nejstarší hrady Vítkovců, předchůdců jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů - Rožmberků. Jedná se o komplex původně dvou rožmberských hradů tzv. Dolní hrad a Horní hrad, z něhož se zachovala pouze kamenná hláska zvaná Jakobínka. Horní část byla později upravena na letní šlechtické sídlo.

Hrad Rožmberk patří k nejnavštěvovanějším hradům na území naší republiky, jenž si můžete prohlédnout jak zalitý sluncem, tak i skrytý pod bílou peřinou.
A kdybyste už sníh náhodou nezastihly, prohlédněte si alespoň poutavé fotografie ze zimní prohlídky, která potrvá až do konce měsíce března.

Ze zimy do tepla interiéru

Součástí prohlídky je i návštěvnický okruh „Soukromé pokoje“ , jenž nabízí pohled do soukromí šlechtického rodu Buquoyů kolem poloviny 19. století.
Okruh zahrnuje jídelnu, pracovnu, společenský salon a pánskou hernu, součástí prohlídky je i Anglická věž.

Prohlídky:

  • úterý–pátek 11.00 a 13.00 hodin
  • sobota–neděle 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 a 15.00 hod.

Ceník vstupného:

klikni zde

Kudy na hrad

Autem

cca 25 km od Českého Krumlova
cca 23 km od Kaplice směrHorní Dvořiště
parkování ve městě - 400 m

Vlakem 

žel. zastávka Rožmberk nad Vltavou - cca 4 km

Autobusem

zastávka bus 400 m

mapa

Krásný zážitek na jednom z našich nejkrásnějších hradů a dávejte dobrý pozor, možná se vám podaří zahlédnout Bílou paní Perchtu…

www.hrad-rozmberk.eu