Tím, že vystavujeme vlasy chladným venkovním podmínkám, neustálému přecházení z tepla do zimy, může zapříčinit nadbytečnou vlhkost vlasů, což vede k tomu, že jsou častěji mastné nebo se velmi snadno mohou poškodit. K tomu všemu jsou vlasy také ohrožené ještě z druhé strany – kvůli studenému mrazivému vzduchu. Tím dochází právě k vysoušení konců a jejich třepení, stejně tak k suché pokožce hlavy, lupům a jiným problémům. A co si budeme povídat, mít celou sezonu „bad hair day“, to nechce ani jedna z nás.
A právě tím, jak o svou kštici pečujeme, minimalizujeme drsné efekty zimy a naše vlasy tím chráníme před poškozením a zanecháváme je krásné, zdravé a lesklé.
 

1. Anti-Frizz Mist, label.m - Mlha proti krepatosti na jemné vlasy, 426 Kč
2. label.m Therapy Rejuvenating Recovery Mask - Vysoce koncentrovaná revitalizační krémová maska, která vlasy obnovuje, vyživuje a omlazuje,735 Kč
3. L’Oréal Professionnel Mythic Oil - Olej pro péči o poškozené vlasy s arganovým olejem, 389 Kč
4. Kérastase Resistance Thérapiste - Pečující šampon pro velmi poškozené vlasy, 540 Kč
5. Matrix Biolage Hydra Source - Kondicionér pro suché vlasy, 226 Kč
6. Matrix Oil Wonders - Vyživující olej pro lesk vlnitých a kudrnatých vlasů, 255 Kč
7. Ziaja Goat’s Milk - Posilující kondicionér pro suché a poškozené vlasy, 78 Kč
8. L’Oréal Professionnel Série Expert Nutrifier - Vyživující šampon s kokosovým olejem, 193 Kč
9. Wella Professionals Oil Reflections - Lehký hydratační šampon pro lesk a hebkost vlasů, 184 Kč
9. L’Oréal Professionnel Série Expert Absolut Repair Lipidium - Regenerační maska pro velmi poškozené vlasy, 312 Kč
10. Nuxe Huile Prodigieuse - Multifunkční suchý olej na obličej, tělo a vlasy, 413 Kč

 1. Hydratujte vlasy a pokožku hlavy vlasovým olejem
  V chladnějších měsících má na naši suchou a poškozenou pokožku a stav vlasů již zmíněné teploty a přechody z tepla do zimy, ale i produkty, které používáme.
  Používejte účinnější kondicionéry – omezí vysoušení vlasů chladem. Zapojte do boje také vlasové oleje. Pár kapek aplikujte do vlasů klidně každý večer před spaním. Skvěle funguje olej arganový nebo jojobový.
  Pokud v zimních měsících trpíte na lupy. Dopřejte pokožce hlavy pravidelnou proceduru v podobě olejového ošetření. Nechte olej na 20 až 30 minut působit, pak hlavu jemně masírujte a poté si vlasy umyjte jako obvykle.
  A samozřejmě nezapomínejte ani na kondicionér a alespoň jednou týdně masku na vlasy.
 2. Bojujte proti statické elektřině
  Také to znáte? Věčně poletující vlasy okolo hlavy a tím pádem i zkažený účes? To je důkaz toho, že vaše vlasy trpí suchostí. Tím nejlepším trikem, jak se elektřiny ve vlasech fofrem zbavit, je malá lahvička suchého oleje nebo termální vody. Celou hlavu lehce posprejujte a vlasy usměrněte do původního tvaru.
  „V zimě doporučujeme na vlasy aplikovat více produktů, aby vlasy neměly možnost trpět na statickou elektřinu. Skvělým pomocníkem je například label.m anti frizz. Jemná mlha docílí až o 35% rychlejší vysoušení, chrání před tepelným poškozením a krepatěním, opravuje roztřepené konečky. Vyhlazuje a zlepšuje ovladatelnost vlasů. Na závěr použijte sérum nebo pastu/krém, který vlasy mírně zatíží a zabrání tak jejich poletovaní,“ říká Jana Novák Zajíčková, Managing and Artistic Director CR&SK Toni&Guy.
 3. Vyhýbejte se každodennímu mytí vlasů
  Tím nechceme říct, ať chodíte s umaštěnou hlavou celý týden, ale pravdou je, že časté (každodenní) mytí vlasy zbavuje hydratace. A tak mytí omezte, jak jen to bude možné a raději občas sáhněte po suchém šampónu, anebo stylové pokrývce hlavy.
 4. Dejte sbohem fénu
  Pokud to není bezpodmínečně nutné, vyhněte se fénu, kulmě i žehličce tak často, jak bude možné. Nechte své vlasy přirozeně proschnout a zbytečně je nevysušujte tepelnou úpravou. Odměnou vám bude vyšší hladina hydratace, kterou získáte z šamponu a kondicionéru.

Také si přečtěte:

Reklama