Rok 2001 - můj syn, surovec, mně daroval osobní váhu

Rok 2002 - starší vnuk zapálil ubrus, protože nám ukazoval kouzlo se sirkami

Rok 2003 - snacha otevřela balíček s exkluzivním šátkem, který jsem jí koupila v Paříži, se slovy - je opravdu krásný, ale já šátky vůbec nenosím... A co nosí kolem krku? Snad provaz, nebo co...

Rok 2004 - běžel v pozdním večeru film z lékařského prostředí. Vládla pohoda, chroupu si jablko, když z obrazovky houkne lékař na sestru... sestro, nechte udělat krevní plyny... Proboha! Jablko mně zaskočilo jako Sněhurce. Krevní plyny! Mám je také? A když je mám, mám jich tolik, kolik jich mám mít? Nikdy jsem o nich neslyšela. Dávila jsem se a celá rodina mě bouchala do zad a evidentně jim to činilo požitek. Postupně vstávali z křesel, gauče a židlí a chodili v etapách přidat ruku k dílu. Kromě mého syna, který je buď zamyšlený, nebo čte, nevynechal nikdo. A to já pošetilá jsem se domnívala, že mě mají rádi. Když jsem to prodýchávala, strčil mně mladší vnuk do otevřených úst burák. Začala jsem se dusit znovu. Můj syn, aniž zvedl oči od rozečtené knihy, zeptal se lakonicky:

„Máti, to se vážně chceš celý Štědrý večer dávit?"

Rok 2005 - jsem dceři koupila exkluzivní erotické pyžamo. Rozbalila ho, usmála se... pyžamo jsi vybrala moc dobře, ale já přece spím nahá...
Jak přece?" zmohla jsem se na verbálně chudou otázku. „Já ti vždycky dávala pyžámko, když jsi byla doma..." Dcera je hodná, jen se usmála. Syn neodolal, aby se neúčastnil debaty: „No, matko, vidíš, a teď zase nejsi doma ty..."

Rok 2006 - dostala jsem několik - mnoho! - kelímků značkových krémů na vrásky. Už je surový i zbytek rodiny...

chanyzka


Za každý příběh, který nám pošlete a my jej na stránkách Žena-in.cz uveřejníme, získáváte jeden los do soutěže o kosmetický balík a - teď pozor - minimálně 300 bodů (možná i víc, to záleží na našem rozpoložení) do Velké vánoční soutěže.

Příběh, který se nejvíce zalíbí redakci, bude oceněn hlavní cenou: cyklistickým kolem Author!

Své soutěžní vánoční příběhy posílejte do 15. prosince na adresu: redakce@zena-in.cz s heslem Vánoční příběh do soutěže. Kompletní pravidla a obrázek hlavní výhry najdete ZDE (klikni).

Nezapomeňte, že musíte být u nás zaregistrovaná, jinak Vám výhru nemůžeme zaslat.
Reklama