Na rozdíl od staré panny, která si v životě radovánek s muži příliš neužila, nemusí mít starý mládenec u žen zrovna smůlu. Někteří pánové se ve staromládenectví udržují záměrně, aby měli prostor ve svých záletech a místo starosti o rodinu se věnují rozvoji svých koníčků a ega. Myslím si, že byste každá ve svém okolí nějakého starého mládence našla. A pro nezadané dámy je takový typ rozhodně magnetem, přitahujícím pozornost. Jisté je, že tito ženění se bránící tvorové se dají rozdělit nejméně na dva druhy.

 

Zanedbaný podivín

Zarostlá tvář, prapodivný vkus v oblékání, nevšední vrtochy a každá ponožka jiná. To je typický příklad prvního poddruhu, který ženám obvykle příliš neimponuje. I když, jak se říká, proti gustu žádný dišputát. Jeho smutná bilance v partnerském životě může mít řadu specifických dopadů na povahové rysy, které se s přibývajícím věkem zarývají do jeho osobnosti, a ne vždy jsou to vlastnosti vítané. Stále chodí ve stejném svetru i kalhotách, a už to na nich začíná být vidět. Obydlí takového chudáka bývá pak stroze až spartánsky vybavené, v lednici tři buřty, lahváč a kastrůlek s týden starým zbytkem guláše od matky. Ne vždy však rezignoval na hledání družky a rád spravuje agendu spojenou se svými zveřejněnými inzeráty na seznámení. Bohužel to moc nevychází, protože už je na nějaké randění zlenivělý, má rád své pohodlí v křesle u televize a vlastně si s těmi ženskými ani moc nerozumí. Vytváří si drobné, zcela soukromé sociální fobie a pomalu, ale jistě se z něj stává morous.

 

Moderní fešák

Pravým protipólem výše popsaného jedince je druhý typ, který se ve staromládenectví nejen vyžívá, ale považuje ho za svou největší přednost. Peníze, které vydělává, většinou neslouží k sycení a šacení hladových krků a náročné manželky, tudíž si může dovolit o sebe náležitě dbát. A taky, že si dopřává. Koneckonců musí přeci dobře působit na své okolí, zejména na představitelky něžného pohlaví, které tak obdivuje. A ony obdivují jeho. Chodí pěkně oblečený podle poslední módy, rád se voní značkovými parfémy a žije bohatým společenským životem. Věnuje se aktivně sportu, možná je členem i nějakého klubu a rád si v dobré společnosti zapálí doutník. Úspěch z něho jenom sálá, a když se pěkně opálený vrátí z každoroční zimní exotické dovolené s milenkou, je prostě k sežrání. Vdané paničky v jeho věku si jen povzdechnou, jakého mají doma nudného ňoumu, a svobodné dívky a ženy se kolem něho jen točí, čehož náš starý mládenec umí po svém využít. Nakonec se stejně nějakou nechá uhnat a vezme si ji třeba v Las Vegas, ale to dopustí až v důchodovém věku. Musí se přece o něj na stará kolena někdo postarat.

 

Kterého si vyberete vy?

Není všechno zlato, co se třpytí, a také ve staré a nevzhledné truhle se může skrývat poklad. Moudrost našich babiček platí i v tomto případě. On ten na první pohled lehce ošuntělý týpek vůbec nemusí splňovat všechny negativní předpoklady, a naopak to může být hodný, pracovitý, pořádný, věrný a při troše ženské pozornosti i docela hezký a sympatický člověk. Navíc má rád děti a nevadí mu, když nejsou jeho. Prostě měl v partnerském životě smůlu, a to se dá napravit v jakémkoliv věku. Ten druhý, úspěšnější starý mládenec sice vypadá od pohledu dobře, ale stejně tak může být zkažený, rozmazlený, sobecký, bezcharakterní a to hlavní – je to děvkař! Takového zlozvyku se muž těžko zbavuje a záletníka by doma asi chtěla mít málokterá rozumná ženská. Opálený seladon zkrátka není vždycky trefa do černého.

 

Jaké druhy starých mládenců znáte? Máte se staromládenectvím spojený nějaký zajímavý nebo pikantní příběh? Napište nám o tom…

 

Soutěž balzám 1

 

Reklama