Móda má každou sezonu jiné favority. To známe, o její přelétavosti už toho bylo přece napsáno dost. Ale vy můžete být chytřejší a pěkně nad ní vyzrát.

Pořiďte si do svého šatníku nestárnoucí klasiku, která nepodléhá ani času ani trendům. Kupte si baloňák - trenčkot (někdo to slovo nemá rád). Tento módní evergreen (značky Burberry) měla na

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 sobě už Audrey Hepburn v Snídani u Tiffanyho a nepochybně by slušel i vám. Je to jediný kabát na světě, o kterém se dá s určitostí říct, že se bude nosit i příští roky.

A víte, kde se tento léty prověřený kousek vlastně vzal? Je vám asi jasné, že pochází z pánského šatníku, ale možná nevíte, že byl navržen za první světové války pro důstojníky armády Jejího Veličenstva. Tento neobyčejný, skvěle střižený plášť z nepromokavého gabardénu s kostkovanou podšívkou (zvanou Nova Check, to abyste mohly machrovat), vymyslel zakladatel firmy Thomas Burberry.

Trenčkot Burberry nosí i anglická královna, ale vy můžete být skromnější a pořídit si jeho levnější variantu od jiné, méně aristokratické značky. Věřte, že vám to na půvabu a stylovosti nic neubere.

V současné době je v obchodech solidní výběr. Já jeden doma už mám, v barvě světlounké bílé kávy, ale brousím si zuby na černý.
Dobře vypadá i v drobné kostce, šmrncovně v bílé, ale absolutní prim hraje klasická béžová. Tou rozhodně nic nezkazíte.

Tak co, milé ženy-in?
Už počítáte korunky, nebo jste mě předběhly a dávno honíte v trenčkotu vodu?
Jaký máte?
Pochlubte se, ať mám co závidět. :-)

Reklama