Jejich úkolem bude připravit co nejzajímavější drink na bázi kávy nebo čaje. Ti nejlepší postoupí do květnového českého finále, jeho vítěz potom do finále světového, které bude hostit australské Sydney. České kolo soutěže poprvé pořádá STOCK Plzeň- Božkov.

6244287610e4dobrazek.jpg

Diageo World Class není „jen“ soutěž, ale také nejvlivnější hlas v koktejlové kultuře, který každoročně udává trendy v oblasti míchaných drinků.

Co World Class přinese barmanům?

Pro barmany je úspěch v soutěži kariérním milníkem. Obstojí v obrovské konkurenci, v současnosti se prestižní soutěže každoročně účastní více než 30 000 barmanů z 55 zemí z celého světa. Globální finále, které vždy probíhá v některé z atraktivních lokací, je sledovanou a netrpělivě očekávanou mezinárodní gastronomickou událostí, Nadaným barmanům otevírá řadu možností. Stoupne jejich věhlas u široké veřejnosti, ale i cena a prestiž v oboru. Například vítěz českého kola z roku 2020 Adrian Michalčík se díky úspěchu ve světovém finále Diageo World Class přesunul do Norska, kde se stal jedním z nejvyhledávanějších barmanů.

624428967c8a7obrazek.jpg

Nejen muži mohou vyhrát aneb inspirace Tolkienem

Loňský ročník Diageo Reserve World Class byl výjimečný. Celý se odehrál v online prostředí a především v Česku poprvé zvítězila žena, Anna Postniková z L’Fleur Bar.
Anna vyhrála s netradičním drinkem Unexpected Journey: „Inspiraci jsem čerpala z neuvěřitelných cest popsaných v knihách J. R. R. Tolkiena a vymyslela jsem si k tomu vlastní příběh, kdy se skrze cestu kolem světa spojily všechny ingredience, co jsem do svého drinku použila,“ dodává Anna.

wh.jpg

Pokud byste si chtěli Aniččin drink namíchat, postačí, když v míchací sklenici smícháte 40 ml Singleton 12, 40 ml domácího cordialu ze švestkového vína, růžový vermut, badyán, med, verjus a dolijete 30 ml sody.

Historie soutěže

624428e4bcfd4obrazek.jpg

Soutěž Diageo Reserve World Class vznikla v roce 2009 a prvního ročníku se zúčastnilo 14 světových zemí. Vůbec prvním vítězem se stal Řek Aristotelis Papadopoulos. O pět let později se mezi soutěžící země probojovalo do světového finále i Česko a Slovensko.
Kromě ocenění těch nejlepších barmanů z celého světa je cílem Diageo Reserve World Class také dlouhodobá péče o barmanskou komunitu – a to jak podporou, tak vzděláváním a inspirací. Zasazuje se také o podporu trhu a inspiraci k lepší konzumaci alkoholu (Better drinking).