Ten den, kdy potkala Michala (33), si Jarka pamatuje dokonale. Kamarádky ji přesvědčily, aby se společně vydaly na diskotéku, kde nebyla už dlouhé roky. Pravda, potřebovala rozveselit. Právě se rozváděla. S manželem spolu byli pět let. Nepodváděl ji, nelhal. Jen za tu dobu tak trochu zpohodlněl. Odmítal s ní držet krok v cestování, vyrážení za zábavou, přestával mít pochopení pro její bláznivé nápady. A co víc, došlo mu, že už nemá sílu znovu zakládat rodinu. „Jasně, bylo mu v té době už pětačtyřicet a měl dvě děti z předchozího manželství. Ale copak to je na chlapa nějaký věk? Choval se spíš jako šedesátník. Nemělo cenu v manželství pokračovat,“ popisuje svou tehdejší situaci Jarka, která se na party pořádně odvázala. Bavila se, jako už dlouho ne.

„Došlo i na flirtování s jedním fešákem, ale já rozhodně neměla v plánu nechat to zajít dál. Na rozdíl od něho. Ani nevím, kde si na mě zjistil telefonní číslo, ale druhý den mi od něho přistála sms zpráva. Prý jsem ho okouzlila a on by mě rád znovu viděl. Já nereagovala, ale co čert nechtěl, potkali jsme se brzy na to úplnou náhodou ve městě. Před jeho výřečností nebylo úniku, musela jsem kývnout alespoň na kafe. No a tam mě odzbrojil úplně. Byl nejen pěkný, ale taky vtipný, vzdělaný a pozorný,“ vypráví Jarka s tím, že zádrhel nastal až ve chvíli, kdy se ho zeptala na věk.

Ačkoli vypadal mladší, třiadvacet by mu nehádala. V té chvíli se jí ani nechtělo své „Kristovy roky“ přiznávat. Přesto to udělala. Michala její věk sice také překvapil, ale nijak nerozhodil. Dál se pokoušel získat ji. „Zpočátku jsem o tom nechtěla ani slyšet, ale kámošky si klepaly na čelo. Prý je flirt s kolouškem ideální příležitost dostat se z rozvodu. A já jim nakonec dala za pravdu. S Michalem jsme se začali vídat, a to stále častěji. Až to nakonec přerostlo ve vztah. Desetiletý věkový rozdíl mě ale zpočátku děsil. A nejen ten,“ usmívá se Jarka a vysvětluje, co má na mysli.

„Přestože se Michal choval v mnoha ohledech jako zralý muž, měl i tmavší okamžiky. Jeho věk se zkrátka tu a tam projevil a měnil ho v puberťáka. Pořád chtěl v něčem triviálním poměřovat síly s přáteli, často pronesl nějakou nejapnou poznámku, nebo se smrtelně urazil kvůli naprosté hlouposti a trucoval jako malý kluk. Prostě se choval jako tele. V těch chvílích jsem se proklínala, do čeho jsem to zase spadla. Nejdřív starý fotr, teď malé děcko!“ líčí těžší začátky, ale hned dodává, že partnerovo mládí a nezkušenost měly i své výhody.

„Bylo až neuvěřitelné, jak mi dovedl naslouchat a plnit má přání. Postupně jsem si ho modelovala k obrazu svému. Starého psa novým kouskům vážně nenaučíte, ale zkoušeli jste to někdy s mladíčkem? Byl tvárný jako máslo. A těžím z toho dodnes. Já vám to ještě neřekla? S Michalem to táhnu už deset let a z toho pět let jako jeho manželka. Máme dvě děti a krásný vztah. Zůstáváme akční, nepáprdovatíme. A jestli vám můžu, milé dámy, poradit, nemějte ze vztahu s mladším mužem strach. Ubere vám to roky a udrží v kondici,“ radí Jarka.

Čtěte také:

Reklama