Čtenářka Karinečka má jasno: Podomní obchodníky, kteří agresivně nabízejí zboží a služby, lituje. Proč?


Pěkný den přeji všem.

Podomní, telefonní a jiní obchodníci mi většinou pěkně lezou na nervy. Samozřejmě chápu, že každý se nějak živí a peníze jsou potřeba, ale co mi vadí, je jejich vlezlost. V momentě, kdy jim otevřu dveře, ještě se nestačím ani nadechnout a už poslouchám nejméně desetiminutový monolog a tom, jak právě tenhle produkt určitě nejvíc doma postrádám a dále už bez něj nemůžu žít. Většinou nestačí jednou říct, že nemám zájem, nabízí stále jiné a jiné varianty toho, co můžu koupit a nakonec si pak ještě připadám trapně za to, že nic nechci. Určitým řešením je takovým obchodníkům neotevřít dveře, jenže tady většinou zvítězí pocit, že jsem za kukátkem určitě vidět a tak stejně vždycky otevřu. A tak tyhle situace řeším následujícím způsobem. Otvírám i obchodníkům, ale jsem vždy dopředu vyzbrojena. Nechám je pozdravit a ještě před tím, než z nich vyleze, co musím mít, tak slušným způsobem vysvětlím, že sice chápu, že jsem na tom bledě, když zrovna tenhle produkt nevlastním, ale nic na tom nehodlám měnit a když se budou chtít vypovídat, tak si je ráda vyslechnu. Většinou to zapůsobí tak, že se v klidu rozloučíme, já jsem ušetřena nudné přednášky a prodejce odchází zvonit k jiným dveřím, ještě ušetříc čas.

Telefonní společnost mě kontaktuje asi tak jednou za měsíc, nabízí a nabízí, další nové telefony jenom za jednu korunu, nejlepší paušály a nejúžasnější výhody, jenže telefonů se mi doma ve skříni válí šest, s paušálem jsem taky spokojená a tak když si nedají pokoj, tak si v klidu zapálím, vyslechnu si poněkolikáté, co mi chtějí nabídnout a pak, řeknu, že nic nechci, protože všechno co potřebuji už mám. Dřív se totiž nedostanu ke slovu.

V podstatě je mi lidí, co se tímto způsobem živí tak trochu líto, protože předpokládám, že jsou placeni za to, co prodají, chápu, že musí být vyzbrojeni dobrou slovní zásobou a lidi vskutku ukecat. Jenže většinou to dopadá tak, že při těchto koupích jednáme pod nátlakem a věci tímto způsobem pořízené doma ani nepotřebujeme. Zářným příkladem je manželova babička, která bohužel nemá sílu těmto jedincům odporovat a tak se jí doma kupí věci naprosto zbytečné, babička je potom nešťastná z toho, že zase utratila peníze za blbosti, přitom vím, že v normálním obchodě by si ji nikdy nepořídila. Tito prodejci totiž nejvíc vydělávají na důvěřivosti starších lidí, kteří se jim nedokáží účinně bránit.

Karinečka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Téma dne: PODOMNÍ PRODEJ

Pište mi své zkušenosti s tímto stylem prodeje. Podomní prodej ale chápejte spíše jako označení způsobu prodeje než faktickou zkušenost, že někdo zazvoní u vašich dveří. Zajímají mě historky o...

  • ... prodejcích podomních.
  • ... prodejcích na parkovištích.
  • ... prodejcích, kteří vám telefonují.

Naletěla jste jim někdy? Anebo jsou vaše zkušenosti s tímto způsobem prodeje spíše kladné? Vaše příběhy čekám na redakčním e-mailu!

Reklama