5b87c52ac3d4fobrazek.pngDny českého piva jsou jednou z nejoblíbenějších akcí milovníků našeho národního nápoje. Jsou svátkem především pro ty, kteří si chtějí vychutnat tento zlatavý mok, který vzniká pod rukama českých sládků, ale i pro samotné pivovary a hospody. V letošním roce budou Dny českého piva pro Staropramen především svátkem (nejen smíchovských) hospod a připomenutím toho, co pro nás tradiční hospody a jejich kultura znamenají. Přirozeně tak naváží na naši kampaň Smíchov drží spolu – ukáží, že bez vlastní oblíbené hospody to prostě není ono.

Ve více než 700 hospodách po celém Česku se proto objeví tematické materiály, které představí Dny českého piva i ležáky ze Smíchova. Ve vybraných dvaceti pražských hospodách pak Staropramen připraví speciální program, kterého se zúčastní sládci a další zaměstnanci Smíchovského pivovaru. Umožní nahlédnout pod pokličku práce v pivovaru, narazí sudy a připijí si se štamgasty, to vše za doprovodu živé hudby a klasických hospodských her – třeba partičky mariáše. Slavnostní narážení sudu pak ve všech vybraných hospodách proběhne 20. září. Seznam hospod, kde se bude slavnostně narážet bude zveřejněn v průběhu září na internetových stránkách a na facebookovém profilu pivovaru.

Oslavte Dny českého piva ležáky ze Smíchova
5b87c59da9f07obrazek.png

U příležitosti šestého ročníku Dnů českého piva si budou moci příznivci piva vychutnat hned trojici ležáků ze Smíchovského pivovaru. Originální Staropramen Ležák v sobě snoubí typickou vůni a chuť sladu z polabského ječmene, českých aromatických a německých hořkých chmelů a jeho recepturu ve Staropramenu střeží už od roku 1871. „Na Ležáku vybudoval Smíchovský pivovar svou slavnou exportní tradici. Ležák se v 50. letech začal vyvážet nejen proto, že jako pivo s vyšším obsahem alkoholu snesl delší cesty, ale i díky své chuti, pro kterou je dodnes jedním z nejoblíbenějších českých prémiových piv za našimi hranicemi,“ říká Petra Chovancová, manažerka značky Staropramen.

„Ležák je naší pětkrát chmelenou chloubou. Oceňován je především díky jeho plné chuti dosažené středním prokvašením a použitím bavorského a českého sladu. Právě tato kombinace mu dává i jeho nádhernou zlatavou barvu,“ říká Zdeněk Lux, vrchní sládek pivovaru Staropramen. Kromě Ležáku budou „hrdiny“ letošních Dnů českého piva také Staropramen Jedenáctka a Extra chmelená dvanáctka, která patří mezi piva Smíchovského výběru.
5b87c576d700cobrazek.png

Se sládkem do pivovaru

V sobotu 22. září vyvrcholí Dny českého piva pro všechny, kteří se chtějí něco dozvědět o technologiích, postupech nebo surovinách potřebných pro vaření piva. Právě v tento den totiž proběhnou oblíbené prohlídky pivovaru Staropramen vedené přímo tamními sládky, ke kterým se přidá bohatý doprovodný program a pivo přímo od zdroje. Chybět nebude ani typická smíchovská hospoda, hospodské hry, pivní edukace apod.
5b87c539c9168obrazek.png5b87c542143a8obrazek.png

Detaily o akci bude možné v průběhu září najít na facebookovém profilu nebo na webových stránkách www.staropramen.cz.

 
 

Reklama