Linoleum, dlažba, plovoucí podlaha, klasické parkety, nebo koberec? Co převládá ve vašich domácnostech, čeho jste zastánkyní?

Na tuto otázku mě přivedla naše sousedka, která má, tedy lépe řečeno měla, po celém bytě krásné parkety. Byly téměř nepoškozené, poněvadž celé roky přes ně měla natažené koberce. Pak se rozhodla koberce odstranit, že už nejsou moderní, a vzápětí se rozhodla pro modernizaci celého bytu, včetně podlahy.

plovouci

„Ty máš ale krásné parkety,“ povídám jí. „To jen malinko přebrousíš a nalakuješ, viď?“ zeptala jsem se jí ještě před předělávkou jejího obydlí.
„Blázníš?“ odpověděla. „Staré parkety, kdo by se s něma otravoval, na každém kroku to vrže, ty tady nechci.“

A zhruba do čtrnácti dnů po našem rozhovoru už měla přes ně nataženou plovoucí podlahu. Což o to, vypadá to krásně, ale mně bylo těch krásných, nepoškozených parket přece jen líto.

Pak přišla na návštěvu k nám.

„A proč ty si nedáš plovoučku? Máš to tady jak v muzeu.“
„Mně se parkety líbí,“
řekla jsem jí a dál jsme podlahu neřešily.

parkety

Stejně mi to „muzeum“ ale vrtalo hlavou. Tak jako moje sousedka nedá dopustit na plovoucí podlahu, tak já zase na parkety, ty kombinuji s malými kusovými koberci, koberec přes celou místnost měly jen děti v dětském pokoji. Na chodbě, na záchodě a v koupelně máme dlažbu.
A co je vlastně muzejní a co moderní?

parkety

Co například preferujete ve svých domácnostech vy? Dlažbu, koberce, lino, klasické parkety, plovoucí podlahu, případně kombinace všeho?

koberce

Čtěte také:

Reklama