Ahoj redakce!

Vánoce v naší rodině by rozhodně nemohly být bez pohádky „Tři oříšky pro Popelku". Když ji dávají na Štědrý den, plánujeme večeři tak, abychom se na ni mohli dívat! Jinak, mně se asi nikdy neomrzí staré prvorepublikové komedie - zrovna dnes dávali Rodinné trampoty oficiála Třísky a navečer bude Hotel Modrá hvězda! Tak to si vyloženě smlsnu!!!! Jinak z novějších filmů miluji Černé barony. A oblíbená scéna? Vesničko má středisková - když doktor Skružný posílá hostinského Rambouska do Pelhřimova na prohlídku krematoria, aby věděl, do čeho jde. 
S pozdravem a přáním pěkného dne
Lenka


Milá Lenko, obdivuji vás, že si tak přesně pamatujete ta jména. Já sice vidím jasně před svým duševním zrakem, jak se pan doktor kochá a recituje při tom Karla Hynka Máchu, ale jeho jméno? Ani náhodou. O hostinském Rambouskovi ani nemluvě :-) Věděla bych jen to, že posílá do Pelhřimova nějakého dědka :-)

Se starými českými komediemi se to má myslím tak, že přežily" jen ty nejlepší. Filmy jako Hotel Modrá hvězda, Kristián nebo Eva tropí hlouposti jsou dodnes skvělé, vtipné, člověk je musí znovu a znovu obdivovat, i když už je zná skoro nazpaměť („Haló, jdete taky loupit??"). Asi bychom se ale divili, kdybychom se mohli podívat na některé z těch méně povedených. Určitě se točila spousta hloupého, sentimentálního balastu. (soutěž: čaj)

Mimochodem, je ještě někdo, komu je taky vždycky líto, když je Kristián vytrestán, musí zmizet a vrátit se do reality? :-)

zdraví vás

 

Reklama