shutterstock-1171669444.jpg
Foto: Shutterstock

Kalifornská společnost Mattel si od projektu slibuje, že starým nepotřebným hračkám jejich recyklací vdechne život novým. Kampaň je směřovaná na lidi, kteří stále v krabicích schovávají staré hračky. Oni nebo kdokoliv jiný mohou navštívit web společnosti Mattel, vytisknout přepravní štítek a poslat hračky k recyklaci.

Hračky Mattel jsou vyrobeny tak, aby vydržely a předávaly se z generace na generaci," uvedl ve svém prohlášení Richard Dickson, prezident a COO společnosti Mattel. „Klíčovou součástí našeho procesu navrhování hraček je neúnavné zaměřování se na inovace a hledání udržitelných řešení.“

Cílem společnosti je do roku 2030 používat 100% recyklované, recyklovatelné nebo biologické plastové materiály ve všech jejích výrobcích a obalech. Program v současné době přijímá hračky Barbie, Matchbox a MEGA. V budoucnu plánuje do sestavy přidat další značky. Zatím se testuje v USA a Kanadě.

Tento program je součástí širokého úsilí o posunutí hračkářského průmyslu směrem k udržitelnosti. Podobné inciativy v minulosti zahájily i firmy Lego a Hasbro.  

Zdroj: Mattel, Forbes, CBS News

Reklama