Zcela bez proslovů se včera obešel pohřeb režiséra Ladislava Rychmana. Obřadní síní hřbitova na Olšanech při čtvrthodinovém obřadu zněly pouze tóny dávných hitů z prvního českého muzikálu Starci na chmelu, který Rychman natočil v roce 1964. Režisér skonal před necelým týdnem ve věku 84 let na selhání srdce.

Kromě Rychmanových pozůstalých si mezi několika desítkami smutečních hostů vyslechli skladby jako Den je krásný, Bossanova či Kdyby sis oči vyplakala například herci Lubomír Lipský, Josef Somr a Jaroslava Adamová, režisér Karel Smyczek či rektor Akademie múzických umění v Praze a bývalý generální ředitel České televize Ivo Mathé.

Ladislav Rychman natočil například filmy Jen ho nechte, ať se bojí, Hvězda padá vzhůru, Letní romance, Babičky dobíjejte přesně!, Dáma na kolejích či Melouch, proslulý je ale hlavně díky Starcům na chmelu. Nestárnoucí chytlavá hudba a jednoduchý romantický příběh s mírně moralizujícím nádechem působí i po letech pozoruhodně.
V nedávné anketě na Novinkách získal film třetí místo mezi nejlepšími československými hudebními filmy. Hlasovalo asi 35 000 lidí a zvítězila Noc na Karlštejně.
Zdroj: Novinky.cz


Starci na chmelu se vážně povedli. Líbí se dokonce i dnešní dospívající mládeži. Ráda bych věděla, o kterém z dnešních filmů bude za 40 let možné tohle říct... Líbí se vám taky? A co nejvíc? Písničky, taneční čísla, nebo snad ten křehký milostný příběh? Drsňáci v černém s kytarami?

Reklama