Možná mě budete považovat za ostudu, ale nechodím na kosmetiku a o svou pleť nijak zvlášť nepečuji. Teď nemám na mysli běžnou denní „údržbu“, ale návštěvu kosmetických salonů se všemi zkrašlovacími a omlazovacími procedurami, jaké si jen dokážeme představit.

Nepopírám, že už bych nějaké vyhlazení napnutí či omlazení nepotřebovala. Čas se mi neúprosně zapisuje do tváře v podobě vrásek mezi obočím, váčků pod očima, povislých koutků a ochablé kůže na krku.  To „uvadání“ postupuje na můj vkus nějak rychle a už mi nepomůže ani dobrá genetická výbava po předcích.

Ale nenechte se mýlit, na kliniku estetické medicíny jsem se nevypravila proto, aby mi tam vrátili mladistvý pel do tváře, ale kvůli rozhovoru o pigmentových skvrnách. To je koneckonců další vada na kráse, se kterou se potýkáme nejen my, dříve narozené, ale i velmi mladé ženy. Slunce, hormony a geny dokážou své.

Původně jsme si myslela, že návštěvu Petra Clinic pojmu jako reportáž, na jejíž oltář položím svou vlastní kůži, ale nakonec to dopadlo všechno úplně jinak. Má pigmentová skvrna velikosti mexického dolaru (to trochu přeháním), kterou jsem si chtěla nechat odstranit, dodnes zdobí mou paži, zato jsem si odnesla zajímavý rozhovor s majitelkou Petrou Řehořkovou (který si přečtete příště) a novou zkušenost s kosmetickým ošetřením, kterému se říká bandážový AHA peeling.

Ale od začátku:

Ujala se mne milá paní terapeutka, kterou jsem požádala, aby celou proceduru vyfotografovala.

První, co se při speciálním bandážovém peelingu udělá, je odlíčení. Pro mne jako pro člověka kosmetickými procedurami „nepolíbeného“ to byl nesmírně příjemný zážitek. Terapeutka měla opravdu zlaté ruce.

Po odlíčení, které zbaví pleť líčidel, se oči přikryjí ochrannými tampony a aplikuje se „vodička“ s ovocnými enzymy v síle, která odpovídá stavu pokožky.

Před nanášením přípravku jsem byla upozorněna, že může lehce štípat. Ale nic jsem nepociťovala, až na příjemné chlazení. Zřejmě mám hroší kůži.

m

První vrstva se nechá chvíli působit (v mém případě asi deset minut) a potom se zneutralizuje speciální maskou, která se nanáší na vrstvičku ovocných enzymů.

Dalším krokem jsou teplé bandáže, které ještě umocní účinek obou těchto složek. Připadala jsem si jako pánové v oficíně, kterým se po holení přikládaly teplé navlhčené ručníky. Cítila jsem, jak pružné bandáže přilnuly k mému obličeji, a představovala jsem si, jak asi vypadám.

n

Fotka dokazuje, že moje obrazotvornost se nemýlila.

v

Po odstranění bandáží se na obličej aplikuje biostimulační  laser, který podrážděnou pokožku zklidní a zbaví případného začervenání. V pleti se obnoví metabolické procesy, které pleť oživí, osvěží a celkově zregenerují.

Nakonec se nanese ochranné sérum, kolagenový gel nebo krém, podle typu pleti.

Výsledkem je vyhlazená, vypnutá, dokonale vyčištěná pleť, která opravdu prokoukla.

A co vy, milé ženy-in? Chodíte na kosmetiku?

  • Jak často? Jaké ošetření pleti podstupujete?
  • Máte nějakou příhodu?
  • Jaký nejnáročnější kosmetický zákrok jste podstoupila?
  • Vyzkoušela jste něco podobného jako já?
  • Nebo je vám líto peněz a vystačíte si s domácí péčí?
  • Děláte si masky? Kupované, nebo z vlastních zdrojů?
  • Mohla byste nám nějakou doporučit? Prozradíte nám recept?
  • Jakou máte pleť? Suchou, citlivou, smíšenou, nebo mastnou?
  • Napište nám o svých zkušenostech s kosmetickou péčí, vyměňte si názory, tipy a recepty...

Na vše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

v

Balíček nové řady dekorativní kosmetiky The One od Oriflame, v němž najdete korektor, make-up a stíny.

Reklama