Bývalou manželku či přítelkyni svého partnera se snažíme ze svých myšlenek a života spíš vytěsnit. Ne tak Žaneta, které život pěkně zamíchal kartami a postavil ji před situaci: Překonat zábrany a postarat se o nemocnou „bývalku“ svého současného partnera, nebo ji nechat svému osudu?

Asi to bude znít jako romantická pohádka, ale Žaneta nezaváhala ani na chvíli a nabídla pomoc. Co se vlastně přihodilo?

Vanda, bývalá manželka jejího současného přítele, náhle ochrnula. Ze dne na den se přestala hýbat a museli ji odvézt do nemocnice. Tam měla tu nejlepší možnou péči, ale v jejím bytě zůstal pes, o kterého se neměl kdo postarat. Vyvenčit a nakrmit psa by nebyl až takový problém, Vanda měla pár kamarádek, ale „milý“ pejsek byl starý, slepý a hodně nesnášenlivý, takže se ho všechny bály. 

woman

Co s ním? Utratit? Copak by to mohli nemocné ženě udělat?

Padla volba na exmanžela, ale ten pracoval na směny, takže za ním nemohl jezdit každý den. A tak se ochotně nabídla Žaneta, která má psy ráda a umí s nimi zacházet. Když to na ni pes zkoušel, „vysvětlila“ mu, že ona je pro něj jediná možnost. Pes si dal říct a svoji novou „paničku“ si velice oblíbil.

Ale nezůstalo jen u psa. Jak už to tak chodí, všechny „kamarádky“ přestaly mít čas a nepohyblivá žena najednou osaměla. Žaneta začala jezdit i do nemocnice, protože jí přišlo Vandy líto. Každá návštěva, časopis, nebo něco dobrého od nové „pečovatelky“ dodávaly Vandě naději a sílu bojovat se svým postižením.

Určitě i její zásluhou se začal její zdravotní stav zlepšovat a Vanda se po dlouhých měsících opět postavila na nohy.

Zdálo by se, že Žaneta už bude mít klid. Však také udělala maximum. Jenomže Vanda neměla zdaleka  vyhráno.  Když ji propustili z nemocnice, sice už chodila, ale velmi obtížně pomocí francouzských holí a nebyla schopná si jít nakoupit.

V něčem pomohla pečovatelka, ale obětavé Žanetě to nedalo. Za ten čas se s bývalou manželkou svého přítele sblížila, takže jí opět nabídla pomoc a o všechno se postarala.

Ale jak to půjde dál? Dokáže jednou říct ne?

Je to žena anděl, nebo spíš oběť? 

Čtěte také:

Reklama