Jedna charakteristika z následujícího výčtu ještě nemusí nic znamenat, pokud jich ale vypozorujete víc, je to už přinejmenším podezřelé a určitě je čas na otevřenou diskuzi. 

ex.jpg
Foto: Shutterstock

Srovnávání a chválení
Na adresu ex svého partnera nechtějí ženy většinou slyšet vůbec nic. A když už něco, tak raději ne zrovna pozitivní informace. Určitě nám dáte za pravdu, že rozhodně nestojíte o to, aby váš miláček vypouštěl z úst věty jako: „Moje bývalá Iveta uměla skvělou svíčkovou. Napíšu jí o recept.“ Může to být jeden ze znaků toho, že Iveta z jeho hlavy tak úplně nezmizela.

Pečlivé sledování na sociálních sítích
Rozchody, které proběhnou v přátelském duchu a dotyční nemají tendenci po sobě pálit všechny mosty, se skutečně dějí. Takže pokud má partner svou ex stále mezi přáteli na Facebooku, může to znamenat jen to, že se dokázali rozejít jako dospělí lidé. Pokud si ale všimnete, že až příliš často lustruje její profil, je potřeba zbystřit.

Doma má pořád její věci a fotky
Fotografie uchovávají naše vzpomínky a rozchod neznamená, že o ně musíme přijít. Ovšem mít vytapetovanou polovinu domu fotkami, na které je se svou ex – to nevěstí nic dobrého. Své o tom ví i sedmadvacetiletá Anna.

„Když jsem byla poprvé v bytě přítele, zaskočilo mě, že měl všude tolik fotek. Zvlášť když na většině byl se svou bývalou přítelkyní. Žili spolu deset let. Po několika týdnech vztahu jsem na to upozornila, ale on v tom neviděl nic divného, prý se rád obklopuje vzpomínkami na místa, která navštívil a němůže za to, že skoro na všech fotkách je i jeho ex. Asi nemusím dodávat, že jsme spolu chodili dva měsíce, potom se se mnou rozešel a dal se znovu dohromady s bývalkou.“

Nemusí se to týkat jen fotek, ale i obyčejných věcí – třeba kartáčku na zuby, který si trůní v kelímku a posměšně se na vás pitvoří.

Všechno bere hopem
Rozešel se s dlouholetou přítelkyní a hned za dva dny sbalil vás, po týdnu vás poprosil, abyste se k němu nastěhovala a snaží se s vámi trávit co nejvíc času? Jistě, může to být osudová láska na první pohled, ale také to nemusí znamenat nic dobrého. Rozchody a zacelení ran, které způsobily, vyžadují čas. A tak se váš přítel dost možná jen snaží vyplnit prázdné místo a rozptýlit svou mysl, aby se nezabývala tím, jak moc mu chybí jeho ex. Opravdu stojíte o takovou pozici?

Má problém s novým přítelem své ex
Znakem, že to ještě nemá za sebou, je také žárlivost. Podezřelé jsou situace, kdy se začne opírat o nového přítele své bývalé a s velkým zápalem ho před vámi očerňuje.

Nepočítá s vámi
V rozporu s bodem, že všechno bere hopem, je situace, kdy s vámi v budoucnu nepočítá. Nechce dělat výhledové společné plány a má problém vás představit přátelům nebo členům rodiny. V kombinaci s dalším podezřelým chováním to může znamenat, že pořád čeká, že se k němu jeho ex vrátí. Protože naděje umírá poslední.

Plete si jména
Občas se může splést každý, ale pokud se to děje až příliš často, pravděpodobně zapracovalo jeho podvědomí. A podsouvá mu jméno, které by ze všeho nejradši vyslovoval.

Zdroje: autorka článku, Yourtango, The International Psychology Clinic, Womens Health Mag, Webmd

Čtěte také:

Reklama