V mírném návrší nad řekou Sázavou, v údolí mezi kopcovitými lesy, leží půvabné město Kácov... A v tom městě stojí zámek, na jehož nádvoří se již tuto sobotu sjedou rytíři, šermíři, žongléři a jiní udatní páni, aby uspořádali Kácovské zámecké slavnosti.

Skupina historického šermu Železní páni pořádá v sobotu 2. července 2011 na nádvoří kácovského zámku Královské zámecké slavnosti.

rytiri

Akce potrvá od 14.00 hod. do 22.00 hod. a vstupné je DOBROVOLNÉ

  • Návštěvníci budou moci shlédnout zábavné šermířské scénky, napínavé rytířské souboje, drsného a ještě drsnějšího žongléra, a mimo to bude všem představen i rytířský „příruční“ pes Rozárie.
  • Dále si můžete osahat středověké zbraně a zbroj a také uvidíte, jak vypadá opravdové vojenského ležení.
  • Na slavnostech bude probíhat spousta soutěží, postaveno bude i středověké tržiště, kde si budou moci hosté nakoupit.
  • Program Kácovských královských slavností bude zakončen ve večerních hodinách ohňovým vystoupením.

souboj

rytířský souboj

ohen

unikátní vystoupení s ohněm

Zámek Kácov

Během dne bude otevřen také kácovský zámek, kde jsou ke zhlédnutí expozice historických radiopřijímačů, minimuzeum kácovska a obrazová galerie.

zamek

zámek Kácov

Barokní zámek se nachází v jižní části města na mírném návrší nad řekou Sázavou. Budovy zámku přiléhají přímo k náměstí. Zámek je propojen vysutou chodbou s kostelem Panny Marie. V těchto místech kdysi stávala druhá, mladší tvrz, která vznikla pravděpodobně v polovině 15. století. Dnešní barokní stavba vznikla v letech 1726-33 za velkovévodkyně Anny Marie Toskánské. Po její smrti se stal zámek sídlem správy panství a úřednickým obydlím. V roce 1918 se dostal do vlastnictví státu. V zámku byla umístěna správa státních lesů. Od roku 2008 je zámek ve vlastnictví obce. Více informací o zámku naleznete na www.zamekkacov.cz.

Doprava

Autobusem: autobusové linky staví v Kácově kousek od náměstí.

Vlakem: vystoupíte na zastávce nádraží Kácov

Automobilem: Z dálnice D1 odbočíte na sjezdu EXIT 49, dále po silnici č. 125 směr Uhlířské Janovice - Kolín. Po sjetí z dálnice D1 asi po 5 km odbočíte vpravo do obce Kácov.

A nebo:  Vodáci mohou do Kácova připlout po řece Sázavě, odkud se skýtá krásný pohled na kácovský zámek.

voda

pohled od řeky Sázavy

Město Kácov se nachází ve Středočeském kraji, v okrese Kutná Hora. www.kacov.cz

mapa

Příjemný pobyt na Kácovských zámeckých slavnostech

zdroj: www.kudyznudy.cz, www.kacov.cz a wikipedia

Další tipy:

Reklama