Kuchyně je nejnavštěvovanějším místem domova. V okamžiku, kdy se blíží hodina oběda nebo večeře, všichni očekáváme, co nám nadělí.
Oheň, voda, čisticí prostředky jsou nejvýznamnějšími pomocníky, ale také největšími agresory, které prověří naše kutilské dovednosti.

 

 

Přečtěte si rady Žena-in.cz – staňte se samostatnou paní domu!!!

 

Na trhu existuje celá řada různých lepidel.
Abyste si dokázaly vybrat to správné lepidlo a správně ho použít při řešení vašeho problému, nabízíme vám 6 základních rad, kterých je třeba se držet. Jedině tak dosáhnete maximálního výsledku. Pro úplnou kvalitu a vaši spokojenost pod radami najdete lepidla, která se v domácnosti vždy hodí.

 

1.       ZVOLTE SPRÁVNÝ DRUH LEPIDLA!

 

Volba správného lepidla je prvním krokem k cíli. Co musíte znát, abyste si z široké nabídky vybraly to správné lepidlo?

a.      MATERIÁL. Každý materiál si vyžaduje i jiný druh lepidla. Zde Vám pomůže při výběru prodavač, nebo obal lepidla, na kterém jsou vyjmenované materiály, které lze s daným lepidlem lepit. Budete-li lepit dva různé druhy materiálu, musíte si zvolit takové lepidlo, které je určené pro oba dva lepené druhy materiálu.

b.      VYPLŇOVACÍ SCHOPNOSTI. Ne každý lepený spoj do sebe perfektně zapadá, někdy vám dokonce i kousek chybí. V takovém případě je třeba sáhnout po lepidle, které má i vyplňovací schopnosti (např. epoxidová lepidla, fixační a montážní lepidla apod.)

c.       RYCHLOST LEPENÍ. Každé lepidlo má jinou rychlost tvrdnutí spoje. Vteřinová lepidla Vám zaschnou během chvilky, naproti tomu epoxidová lepidla (nejpevnější druh lepidla) mohou schnout až 3 dny.

d.      CHARAKTERISTICKÉ VLASTNOSTI. Výběr lepidla se také řídí i dalšími skutečnostmi. Bude spoj vystaven extrémním teplotám, vlhkosti…?

e.      PRUŽNOST SPOJE. Některé materiály jsou pružné, a proto i lepidlo, kterým je budete lepit, musí po zaschnutí být pružné.

 f.        ODOLNOST SPOJE. Zátěž spoje je dalším faktorem, na který musíme brát zřetel, jelikož odolnost každého lepidla je jiná.

 

2.       PŘIPRAVTE SI LEPENÉ PLOCHY!

 

Než začnete lepit, lepenou plochu je třeba si dobře připravit. Plochy musíte pečlivě očistit, odmastit, je-li třeba, musí se i zbrousit. Začnete-li aplikovat lepidlo na plochu, která není očištěná, odmaštěná a suchá, velmi klesá schopnost lepení, případně se vám vůbec nemusí podařit spoj slepit.

 

3.       APLIKUJTE POUZE POTŘEBNÉ MNOŽSTVÍ LEPIDLA!

 

 Zde neplatí více lepidla = větší pevnost spoje. Může tomu být i přesně naopak!

 

4.       DODRŽUJTE ČAS NUTNÝ K ZASCHNUTÍ A VYTVRDNUTÍ SPOJE!

 

 Čas k zaschnutí a čas k vytvrdnutí spoje je odlišný. Lepidlo může zaschnout během chvíle, či několika hodin, ale ještě není spoj schopen odolávat té maximální zátěži. U většiny lepidel je čas potřebný k maximálnímu vytvrdnutí spoje cca 24 hodin.

 

5.       PO POUŽITÍ LEPIDLO DŮKLADNĚ UZAVŘETE A SKLADUJTE NA SUCHÉM A CHLADNÉM MÍSTĚ!

 

Tím si uchováte lepidlo v perfektním stavu i pro další použití.

 

6.       DODRŽUJTE NÁVOD NA POUŽITÍ, KTERÝ MUSÍ BÝT VŽDY UVEDEN NA OBALU! Každé lepidlo se aplikuje jinak. Lepidlo se může nanášet na jednu, nebo na obě lepené plochy; lepené plochy se můžou k sobě stlačit ihned, nebo se nechá lepidlo zavadnout; někdy je třeba lepidla nejprve smíchat apod.. Není-li postup správně dodržen, opět klesá schopnost lepení lepidla.

 

 

Při dodržení těchto základních rad si zaručíte maximální kvalitu spoje při minimální námaze.

 

 

 

Použijte kvalitní lepidla značky Ceys

 

Potřebujete nové těsnění u vany?

 

Silikonový tmel silikonCeys s protiplísňovými složkami najde uplatnění při drobných úpravách v domácnosti, kdy oceníte malé, ekonomické balení. Při malých opravách není třeba velké balení v kartuších, kde je bezpodmínečně nutná ještě i aplikační pistole.
Je proto ideální pro drobné opravy silikonu u umyvadel, van, při zasklívání skel do dveří apod. SilikonCeys dokonale přilne na sklo, keramiku, kov, dřevo, cement, PVC apod.  Během 24 hodin se změní v pružnou gumu, která se nesmrští ani nepraskne a dokonale zabrání průchodu vody nebo vlhkosti. Je odolný proti chemikáliím, mrazu, teplu, vlhkosti i prudkým změnám teplot.

K dostání v bílé nebo transparentní barvě.

 

 

Praskla vám plastová oblíbená mísa?

 

Mnoho přístrojů v kuchyni je z plastů, které se časem zlomí nebo prasknou. Nejen přístrojů, ale i nádobí, které vám doma dobře slouží mohou potřebovat slepit. Například kalíšky, odkapávač nádobí nebo dětské nádobí.
Lepidlem na tvrdé plasty zvládnete tyto malé drobnosti opravit tak, aby vám oblíbené plastové kuchyňské předměty mohly sloužit ještě dlouhou řadu let.

 

 

Reklama