gamer-seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Multimediální střední škola poskytuje střední vzdělání s maturitou v mediálních oborech zaměřených na youtubering a e-sporty: influencer a profesionální hráč počítačových her. Její zakladatel Daniel Černý, který je ve svých pětadvaceti letech oficiálně nejmladším ředitelem v České republice, ale upozorňuje, že na škole se samozřejmě vyučují i klasické maturitní předměty. Odborné předměty zahrnují režii, zvukovou a filmovou tvorbu, základy žurnalistiky či grafiku. Podle volitelného zaměření i herní animace či programování.

Sám Černý vnímá podle svých slov youtubering jako dynamicky se rozvíjející odvětví, neboť Youtube a sociální sítě obecně pomalu vytěsňují televizi, a tak je potřeba na tyto platformy dostat kvalitní obsah.

Volitelnou nadstavbou je ve škole U2B řemeslná tvorba pro manuálně zručné uchazeče. Prostřednictvím zkoušek v rámci Národní soustavy kvalifikací umožňuje škola získat také výuční list v oborech košíkářských a hoteliérských. Do budoucna přibyde také obor keramik. Ti, co upřednostní manažerské vzdělání, mají možnost získat po škole titul BBA.

Pokud se rozhodnete svou ratolest ke studiu přihlásit, budete muset sáhnout poměrně hluboko do úspor. Škola nabízí tři varianty školného – Standard, Premium a Exclusive. Cena za Standard školné činí 2950 Kč měsíčně, za Exclusive si ovšem U2B účtuje 26 000 za jediný měsíc. Na svých stránkách škola uvádí, že pokud se rozhodnete právě pro tuto nejnákladnější variantu (celkem 312 tisíc za jediný školní rok), škola mimo jiné poskytne studentovi limuzínu k dopravě na vyučování. Rodiče naproti tomu získají například komfort individuálních třídních schůzek v pohodlí jejich domova.

O školu je prý mezi uchazeči enormní zájem. V současné době nastoupilo ke studiu pětadvacet studentů, ale do příštího roku počítá Daniel Černý již s celou stovkou. 

Zdroje: Web školy U2B, CNN Prima

Reklama