Ať si říká, kdo chce, co chce, móda padesátých let měla něco do sebe. A to „něco“ byla ženskost, elegance, noblesa a styl. Pojďte to všechno vrátit do českých ulic.

Už jste někdy měla na sobě šaty ve stylu padesátých let? Ne? Tak to jste o hodně přišla. Když se do takových šatů převlečete z džínsů, máte pocit, že jste se stala někým jiným. Okamžitě narovnáte záda, zatáhnete bříško a zvednete bradu… Stane se z vás žena s velkým Ž.

Žena krásná, sebevědomá a žádoucí. Žena s útlým pasem, dmoucími ňadry a elegantní chůzí. Žena, za kterou se na ulici otočí nejeden muž, a možná i nejedna žena, pro kterou jste rázem sokyní.

Takovou moc mají šaty ve stylu padesátých let.

A ještě jedno jim nelze upřít. Mají své tajemství. Ať už je to díky malým cudným výstřihům, které nekřičí do světa „podívejte se na můj žlábek“, nebo bohatým sukním, které se rozvlní kolem vašich nohou a chůze získá smyslnost bohyně.

Tento styl šatů dodá křivky hubeným a zakryje případné nedostatky těm kypřejším.

Jaké doplńky k nim nosit?

Určitě neuděláte chybu, když se i v doplňcích budete inspirovat dobou. K takovým šatům se nejvíc hodí lodičky na vysokých podpatcích (třeba i s nízkou platformou nebo na klínku), malá kabelka nebo psaníčko a kulaté korálky.

Pokud jste vysoká, můžete si dovolit i balerínky.

Kdybyste chtěla jít ještě dál a přiblížit se co nejvíc stylu padesátých let, neměly by vám chybět tenké monofilové rukavičky a malý filcový klobouček posazený na temeno hlavy.

Když se ochladí, můžete se přiobléknout krátkým bolerkem (pochopitelně ladícím s barvou šatů) nebo tenkým kardiganem, který si stylově přehodíte jen přes ramena

Jak se vám líbí tento druh šatů? Napište nám svůj názor do diskuze pod tento článek

Foto: Poshme

Čtěte také:

Reklama