Vždy jste chtěla zažít krásný pocit z tance, splynutí s hudbou a o něco lépe poznat své tělo? Pak neváhejte, a začněte s Port De Bras®! Co je principem tohoto cvičení a proč by mohlo být vhodné právě pro vás? Čtete dále!

Před pár dny jsem v pražském Centru tance zažila nevšední zážitek, v rámci otevřených lekcí jsem navštívila hodinu Port De Bras®, která byla vedena skvělým mladým tanečníkem a velkým sympaťákem Vilémem Matyášem. Po lekci jsem jej požádala o krátký rozhovor a představení tohoto skvělého cvičebního programu, který sice není ve fitness centrech a tanečních studiích nováčkem, stále ovšem nabývá na své popularitě!


Viléme, co je to Port De Bras®?
Port De Bras ® neboli krása paží je originální cvičební program, který je kombinací moderního tance a základních baletních pozic s posturálním a balančním tréninkem. Plynulá sestava je složená z dynamicky balančních a tanečně kondičních sekvencí se zaměřením na stálou kontrolu postavení těla v přirozeném souznění s hudbou.

Jaké benefity v sobě ukrývá Port De Bras® a proč působí blahodárně na naše tělo i mysl?
Základním stavebním kamenem lekce je originální relaxační hudba, spojující různorodé styly od Chill Out, Ethnic Music až po Flamenco, indické a arabské rytmy. Taneční pohyby rozvíjejí koordinaci i kontrolu nad Vaším tělem a zároveň nechají zapomenout na každodenní starosti. Dále pak zvyšuje flexibilitu, sílu a rychlost. Zakladatelé Julio Dieguez Papí a Vladimir Snezhik vytvořili koncept, který je vhodný pro lidi bez předchozích tanečních zkušeností, ale na své si přijdou i pravidelní návštěvníci skupinových lekcí.

Na co se mohou naše čtenářky během lekce těšit?
Každá lekce Port De Bras® začíná důkladným zahřátím celého těla, následuje sekvence jednoduchých prvků, při kterých se učíme již zmiňované koordinaci a základním pohybům paží. Postupně přidáváme balanční, posilovací a protahovací sekvence až do podoby konečné choreografie a lekci zakončíme závěrečným protažením a uvolněním.


Zkrátka, milé ženy-in, neváhejte a vyzkoušejte, nebudete litovat! Milý Viléme, děkuji ti za rozhovor a těším se na tvé další lekce!

Reklama