V Jihlavě nedávno vyzval jistý „uvědomělý“ občan místní radnici, aby vyhláškou zakázala necudné oblékání (zdroj zde). Nějaký morous a puritán, chtělo by se říct. Ale na druhou stranu mám občas nutkavou tendenci dát mu za pravdu. Nedávno jsem se zúčastnila oslav příchodu šábesu a skupinka amerických Židů, která do sálu napochodovala, mne přiměla několikrát si nechápavě promnout oči a zalitovat, že jsem raději nezavítala k ortodoxním, kde bych jako žena hezky seděla v odděleném prostoru a nebyla tak nucena dívat se na toho... Toho mladého muže, který se oděl do kalhot, o nichž má kamarádka říká, že jediné, na čem těm klukům drží, je pindík. Dotyční tudíž, alespoň podle slov této mé kamarádky, musí mít permanentní erekci, jinak by jim zmiňovaný kus oděvu sklouzl. Což by možná stejně nikdo nepoznal, protože tak jako tak mají rozkrok až u kotníků.

Pánové si ovšem, narozdíl od dam, neobnažují boky a dbají na své ledviny. Z kalhot jim tak trčí trenýrky barev přímo neuvěřitelných a s estetikou se míjejících na několik honů. A toto individuum usedlo přímo přede mne! Zalitovala jsem svých liberálních názorů - kdybych si vzala šátek, mohla jsem si ho jenom stáhnout do očí... A to jsem si o sobě, prosím, myslela, že co se módy týče, jsem velmi tolerantní jedinec. Jak vidno, nejsem...

Vlastně je mi vcelku jedno, co si na sebe lidé oblékají, jen v některých prostředích bych přece jen uvítala trochu zdravého rozumu. Nedávno jsem pro změnu v kostele zauvažovala, jestli té slečně opravdu není zima - kalhoty jí končily těsně nad linkou půlek a bundička s kožíškem začínala až kdesi v půli zad. Ale aspoň měla pěkný, útlý pas a boky. Ne tak jakási asi čtyřicetiletá dáma, kterou jsem nedávno zahlédla v tramvaji. Kombinace modrých elastických bokovek s růžovým krátkým body a bílou bundičkou byla sama o sobě na čtyřicátnici poněkud... Podezřelá. Ale ty tři tukové faldy, které jí stihly mezi koncem a začátkem oblečení vyhřeznout, to už bylo moc i na mne. Opustila jsem tedy vůz a přesedla si do druhého.

Ne, nemyslím si, že by se oblékání lidí mělo upravovat nějakými vyhláškami - jsem ze zásady odpůrce většiny regulací a norem vyhlašovaných z titulu moci. Ale když už může takzvaná „módní policie“ některých časopisů sledovat, co si oblékají celebrity, proč se nepodívat, co nosí „prostý lid“?

A tak vyhlašuji SOUTĚŽ!
Udělejte radost svým partnerům nebo kamarádům a vyhrajte pro ně kosmetický balíček Fa for Men - Speedster! A jak? Jednoduše! Zahrajte si na módní policii! Nafoťte kdekoliv - na ulici, na akcích, v hospodách, zkrátka kde se Vám to zadaří - nejrůznější módní šílenosti a výstřelky. Věci neestetické či pouze extravagantní nebo oblečené na lidech, pro které se zkrátka moc... Nehodí. Foťte dívky i chlapce, muže i ženy, starce i stařenky! Fotky nám můžete posílat ode dneška do středy 21. 2. 07 do půlnoci na adresu redakce@zena-in.cz. Emaily označte v předmětu „módní policie“. Vaše úlovky posléze uveřejníme a z deseti nejlepších vylosujeme vítězku, která obdrží kosmetický balíček pro některého z mužů ve svém okolí.

A ve čtvrtek si o těchto výstřelcích v oblékání popovídáme i v tématu dne :)!

Takže, milé ženy-in, nažhavte své foťáky a pusťte se do toho! Už se těšíme na Vaše úlovky! :)

Reklama