Foto: Profimedia

Outfity na instagramovém profilu pochází od influencerek, které své fotografie označují hashtagem OOTD. Když se pak podíváte do „feedu“ neboli galerie profilu OOTDmagazine, nelze si nevšimnout, že všechny ženy vypadají podobně. Rozhodně nejde o módu, nad kterou by bylo potřeba hodně přemýšlet, spíše jde o dodržování určitých zásad, díky kterým budete za každých okolností vypadat skvěle! 

Mohlo by vás zajímat: 5 způsobů, jak nejen výběrem oblečení zajistit, aby nohy vypadaly delší na fotkách i v reálu

Zásada #1: Nenoste kalhoty s nízkým pasem

Nejde jen o současnou módu. Léta prokázala, že kalhoty s nízkým pasem deformují postavu, a tak doufejme, že se z nějakého zvrhlého důvodu opět nevrátí do mainstreamové módy. Muži si sice na vysoký pas museli dlouho zvykat, některým se přece jen líbila takzvaná kasička, která z bokovek vylézala. Dnes už ale i oni vědí, že vysoký pas a dobrý materiál dokáže zmenšit bříško, vytvarovat zadek a protáhnout nohy. 

Zásada #2: Vyhoďte oblečení s asymetrickými tvary a výraznými vzory

Pokud chcete působit elegantně a ve své skříni vždy sáhnout po jistotě, musíte z ní vyřadit vše, co je jen trochu extravagantní. Zapomeňte na různé vzorované košile, sukně s asymetrickým tvarem i volány. Jediné, co si můžete dovolit, jsou tradiční léty ověřené vzory jako pepito (kohoutí stopa), kostka a opravdu velmi výjimečně puntíky. Ty volte spíše drobnější, například semišové na černém průsvitném podkladu. Vzory se nikdy nesmí za žádnou cenu kombinovat.

Zásada #3: Vybírejte jen základní tlumené barvy

I když se vám v obchodě líbí výrazné barvy, raději sáhněte po těch, které budete moct vždy zkombinovat. Těmi jsou černá, bílá, béžová, hnědá, šedá. Občas si můžete udělat radost třeba modrým svetrem. Výhodou tlumených barev je, že si ostatní lidé tolik nepamatují jednotlivé kousky, takže můžete mít ve skříni jen pár věcí, které lze točit pořád dokola. 

Mohlo by vás zajímat: Stylové bundy a kabáty: Máme pro vás 18 kousků, které zahřejí

Zásada #4: Boty na vysoké platformě

Pokud neměříte tolik jako modelky na přehlídkových molech a nemáte stejně dlouhé nohy jako ony, měly byste nosit boty na vysoké platformě nebo na podpatku. Ty na platformě jsou ale mnohem pohodlnější a navíc moderní, takže spojíte příjemné s užitečným. 

Zásada #5: Sukně musí být ultra mini nebo midi

Ať jste plnoštíhlá či jako tyčka, platí pro vás stejné zásady. Jen v případě sukně je potřeba trochu zapřemýšlet. Aby se vám opticky nohy prodloužily, je dobré mít ji co nejkratší. V případě, že vaše nohy nejsou něčím, čím byste se chtěla chlubit, zvolte délku midi, ne nad kolena či až na zem. Opět platí, že sukně musí být v každém případě do pasu.

Zásada #6: Když čepice, tak baret

Váháte jakou zvolit čepici? Pravda je taková, že nejlepší volbou je klasický baret. Na instagramovém profilu OOTDmagazine jsou sice nejčastěji k vidění dámy bez pokrývky hlavy, ale co si budeme povídat. Ne vždy je na to počasí, a ne vždy chcete pro krásu trpět. Elegantní variantou je právě baret, který bude barevně ladit třeba s kabátem nebo svetrem.

Zásada #7: Nesnažte se experimentovat

I když se na OOTDmagazine čas od času objeví influencerky, které se nebojí experimentovat s výraznými barvami či vzory, je to opravdu jen výjimečně, zhruba každá třicátá fotografie. To o něčem vypovídá. Experimentování s módou už je opravdu vyšší dívčí, a pokud úspěšně projdete touto základní školou, věřte, že za rok už se budete schopna trefit i do něčeho odvážnějšího. Zkuste si outfity fotit, třeba i jen tak pro sebe. Móda má být přece zábava!

Reklama