Pokud patříte mezi ty, kteří v dětství hltali  každou knihu o zlatokopech, indiánech, prostě o divokém západě, hráli si na "kovboje" a litovali, že se nenarodili jinde a jindy, aby mohli prožít všechna dobrodružství svých literárních hrdinů, tak pro takové snílky mám typ na zajímavý výlet.

Nemusíte jezdit mnoho tisíc kilometrů, ani se přenášet v čase. Stačí zajet na místo vzdálené asi 50 km od Brna, které se nazývá Šiklův mlýn a tam, v údolí říčky Bobrůvky, prožít alespoň trochu z toho, o čem jsme jen snili. Ve Westernovém městečku Šiklův mlýn, které je jako vystřižený z westernových filmů, můžete na chvíli vstoupit do světa Jaseeho Jamese, Calamity Jane, Sedmi statečných, ......a dalších.

Rýžování zlata, jízda na elektrickém býku, projížďka ve vláčku Union Pacifik, prohlídka malé ZOO, kde mimo jiné můžete spatřit rodinku bizonů, samozřejmě jízda na koni, ale hlavně Westernová show, což je program, ve kterém shlédnete všechny "kovbojské" dovednosti - to vše nabízí Westernové městečko Šiklův mlýn.
Pokud se chcete cítit víc opravdově, můžete zajít do půjčovny kostýmů a procházet se po městečku v dobovém oblečení.

Míst, kde se můžete občerstvit, je hned několik.

  • Saloon, kde nabízejí teplou kuchyní a kovbojské speciality.
  • Mexická restaurace, která je velmi povedená - speciality na roštu, steaky.
  • Několik objektů s rychlým občerstvením.
  • Cafe House je příjemná kavárna s cukrárnou.
  • Pro milovníky nočního života je k dispozici Bar u Hrobníka - alkohol, alkohol, alkohol.... otevřeno pouze v noci, jako obsluha oblíbený hrobník Kačer. Dále je k dispozici Herna Bonanza, kde je kulečník, šipky a karty.

Ubytovacích možností je také několik.

  • Pro náročnější hotel Colorado grant s nabídkou luxusních pokojů.
  • Wellnes centrum se soláriem, saunou ... aj.
  • Pension Colorado Grant.
  • A dále čtyřlůžkové chatky nebo stany.

 

V letních měsících, kdy je návštěvnost větší, je městečko bohaté na zajímavé a kulturní akce. Pořádá se např. Americký týden s výukou country tanců, Rodeo, Mexická párty, Čundr country western,Velký den koní, a další. Jako hosté na těchto akcích jsou známí umělci, např: Ivan Mládek, Schovanky, František Nedvěd a jiní.

Takže, pokud jste se nechali zlákat tímto návrhem na zajímavě prožítý víkend či dovolenou, přeji příjemnou zábavu.

Howgh.