Camp Malešov spojuje romantický středověk s 21. stoletím a nabízí ubytování v středověkých stanech, avšak s pohodlím moderní doby. Toto spojení neboli glamping je v Evropě stále více oblíbené. Vyrazte do Malešova a přesvědčte se, co znamená spojit středověk a luxus v jeden nezapomenutelný zážitek.


V posledních letech vzniklo v Česku několik glampingových zařízení, žádný z nich ale doposud nešel cestou středověkých stanů. V Campu Malešov, jediném středověkém kempu v tuzemsku, zapomeňte na klasické umývárky a stavění stanu. Za velkými vraty se nachází osm útulných příbytků, ve kterých se čas zastavil před 500 lety. V dobové ložnici s typicky středověkým nábytkem se ale skrývá komfort dnešní doby. Návštěvníci se vyspí na pohodlných postelích, šaty a cennosti mohou uložit do speciální truhly. Každý stan má navíc svou vlastní koupelnu a pro ty, kteří nezvládnou nechat 21. století za starobylými zdmi, je k dispozici i zásuvka.

“Kemp jsme letos oficiálně otevřeli, věříme, že Češi si glamping oblíbí ve stejné míře, jako je tomu na západě,” říká majitel Ondřej Slačálek, který má na účtě už nejeden středověký projekt. Před pár lety dokončil rekonstrukci středověké tvrze Malešov, v jejímž posledním poschodí dokonce žije, pak pokračoval obnovou pivovaru a v neposlední řadě otevřením středověké restaurace Na konci světa, která je také součástí kempu. “Všechny projekty jsou inspirované středověkem, ale přizpůsobené modernímu člověku, který chce trávit čas v přírodě a zároveň nechce přijít o svůj každodenní komfort,” dodává Slačálek.

V historickém kempu na břehu rybníka, který je vybudován přímo pod středověkou tvrzí, se může ubytovat až 32 osob. Stany jsou vyrobené ze speciálního materiálu, který odolá i nepříznivému počasí.
Většina z nich je přizpůsobená pro 4 osoby, takže jsou ideální pro skupinu přátel nebo rodinu s dětmi. Jeden z příbytků je však ponechaný pro pár, který si chce užít středověkou romantiku při svitu luceren.

Městys Malešov leží jen několik kilometrů od Kutné Hory. Nabízí velké množství vyžití, díky čemuž se z něj stává ideální cíl během prázdnin pro všechny věkové generace. Kromě nově vzniklého kempu a nedávno zrekonstruované středověké tvrze zde najdete i Přátelský pivovar Malešov, středověkou krčmu Na konci světa nebo muzeum Malešov, které se jako jediné v ČR pyšní kostrou velryby.

Reklama