Řeč je samozřejmě o hrnečku. Podle čeho si je vybírá? Kolik oblíbených hrnečků má a kdy z nich pije, to nám prozradila ve svém úplně prvním příspěvku, který kdy poslala na Ženu-in. Moc děkujeme

Milá redakce, mám několik oblíbených hrnečků - nejsem žádná „vybíravka“, ale hrneček, z kterého mě bude chutnat kávička nebo dobrý čaj, ten musí přímo lahodit mému oku.

Jen se na něj podívám a vím, že to je ten pravý, v případě, že u někoho jsem a mohu si vybrat..

Na ranní rozpustnou kávičku mám hrneček, který jsem si koupila, když jsem si zařizovala před lety kancelář na radnici města, při zajišťování radničních novin. Takže vzpomínka na jedno pracoviště.

Odpolední kávu doma piji z hrnečku, který kolega v práci vyřadil z domácnosti a mě hned padl do oka. A v zaměstnání, když si s kolegyní děláme kávu, hned kontroluji, zda pro mě dělá z toho pravého a běda, když ne - no moc „nebrblám“, ale není to pravé ořechové.

Když jsem na návštěvě u maminky, také tam mám svůj hrneček. Je fakt, že moc ráda svoje hrnečky nepůjčuji, ale mám tolik hrnečků, že mohu nabídnout návštěvám z bohatého výběru. A rodinní příslušníci vědí, že tyto dva doma jsou prostě moje.

Když mi padne hezký hrnek do oka, určitě jej ráda koupím a pak věnuji, jako dáreček. Vybírám podle tvaru, aby padl dobře „do ruky“ , dívám se na něj z pozitivní stránky a má-li nějaký motiv, či obrázek - vždy to k něčemu přiřadím a aby se hodil té, či oné osůbce, které ho chci pak věnovat. Vezměte v potaz kolikrát některé hrnečky vezmete za celý den do ruky, ať v zaměstnání nebo doma.

Zkuste se na některé podívat -jsou i takové, které Vám mají co říct a některé jsou pro Vás jen hmota, kus porcelánu. Změňte to, a uvědomte si, že každou věc s kterou denně přijdete do styku, byste měli vnímat jako dar k životu. Jsou totiž tací, kteří nikdy ani ten hrneček do ruky nevzali a nevezmou, natož aby jej viděli. I to je život s hrnečkem.

P.-s. - zdravím celou redakci a poprvé, kdy se snažím přispět svým malým příběhem.

Stanislava Žatec

Také vás zdravíme z redakce magazínu Žena-in a vítáme vás mezi nové autorky příspěvků. Doufám,že se rozepíšete se i k jiným tématům. Budeme se těšit

 

Reklama