Populární lázeňský elegán ze seriálu Ulice, herec Stanislav Zindulka (76), kterého ti nejmenší znají především jako dědu neposedu z televizní Kouzelné školky, si doslova užívá roli profesora botaniky v novém muzikálu Adéla ještě nevečeřela. „Báječné představení, krásná hudba, fantastická choreografie, a je tady skvělá parta," pochvaloval si na večírku po premiéře.

Samozřejmě, že přišel, jak jsme u něj zvyklí - v obleku s typickým motýlkem, pochopitelně s humorem sobě vlastním, a bavil přítomné dámy.

Stanislav Zindulka je už více než čtyřicet let šťastně ženatý a neměnil by.Neobyčejně vitální herec, který je členem pražského Činoherního klubu, stále vystupuje i v několika dalších divadlech. Například v pražském Divadle Ungelt, v Divadle Bez zábradlí, nově v Divadle Broadway a navíc spolupracuje i na dalších divadelních projektech. Neustále točí pro televizi, dostal i několik nových nabídek od filmařů. Držitel Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli, který získal v roce 2001 za ztvárnění Edy v Babím létě, totiž kvůli práci nemá čas stárnout ani tloustnout.

A jak se Zindulka udržuje v tak skvělé kondici?

„Já mám jednoduchý a docela levný recept. Denně jím už léta každý večer alespoň dvě jablka, téměř zásadně chodím po Praze pěšky. Bydlím v pátém patře bez výtahu, takže i díky tomu mám dobrou kondičku," vysvětlil herec.

Reklama