Módní show Elle Style Awards se nezadržitelně blíží. Už 5. listopadu se do Prahy sjedou všichni, kteří ve světě módy něco znamenají, a někteří z nich dokonce obdrží ocenění z rukou světových modelek a módních návrhářů. Velkou šanci na umístění v kategorii Žena roku má Jana Plodková, mladá herečka, která v současnosti exceluje v českém filmu Protektor, který jde právě do kin.

jana plodková

Donedávna ji znali především diváci brněnského HaDivadla, kde působila čtyři roky v hereckém angažmá. Na filmovém plátně se objevila jen v menší roli ve Svěrákových Vratných lahvích coby aktérka erotických představ hlavního hrdiny (spolupracovala ale také se zahraniční produkcí, zahrála si v dánském dramatu Setkání v Praze).   Od letošního roku Jana Plodková přesídlila do Prahy, kde odstartovala kariéru herečky na volné noze.  Velkolepým odrazovým můstkem její filmové kariéry se stal nový český film Protektor z období druhé světové války. Jana Plodková si v něm zahrála prvorepublikovou herečku židovského původu, jejíž život se s nástupem německé okupace dramaticky zkomplikuje.

Jana byla nominována do kategorie Žena roku. Zvláštností je, že nominace do této kategorie a samotné hlasování ovlivňuje veřejnost. Z průběžného hlasování je patrné, že v ženské kategorii s převahou vítězí. Koho nechává za sebou, se dozvíte ZDE.

Přečtěte si s ní krátký rozhovor.

Jste mezi prvními v řebříčku nominací Elle Style Awards, překvapilo vás hodně toto umístění?
Abych pravdu řekla, už jen samotná nominace mě velmi překvapila. Co víc říct, jsem potěšená a děkuji všem, kteří mi své hlasy posílají.

Snažíte si udržovat se v obraze, co se módy týče? Nebo módní trendy tiše proplouvají kolem Vás?
Ano. Mám ráda módu, ráda sleduji nové módní trendy, ale zatím nikdy natolik, abych se stala jejich zajatcem. Preferuji jednoduchost, zajímavý střih a střídmé barvy.

Co pro vás osobně znamená styl?
Podpoření osobnosti dotyčného člověka. Kdo má styl, vyzařuje jistou dávku sebevědomí.

Dala jste se na hereckou dráhu, myslíte, že to bylo dobré rozhodnutí? Přišla ve Vašem životě někdy situace, kdy jste si řekla, že jste se rozhodla špatně, že to mohlo být jinak?
Bylo to naprosto správné rozhodnutí. Od té chvíle, kdy jsem se začala připravovat na přijímací zkoušky na JAMU, bylo mi jasné, že jsem nastoupila do rozjetého vlaku. A od té doby nenastal den, kdy bych z něho chtěla vystoupit a začít znova s něčím jiným. Samozřejmě jsem občas řešila, zdali má práce, kterou dělám, nějaký smysl. Pokaždé jsem ale došla k závěru, že má. A já vlastně ani nic jiného neumím.

Co pro vás byla prozatím ta nejvyšší meta ve Vaší kariéře?
V každé etapě mého života se objevila meta, které jsem postupně dosáhla. Kdybych už za sebou měla tu metu nejvyšší, nemělo by smysl v tom, co dělám, pokračovat.

Čeho byste chtěla v životě dosáhnout? Na mysli mám jak osobní život, tak také ten pracovní.
Ráda bych v osobním i pracovním životě měla neustále pocit, že mě něco žene kupředu. Hnací motor, sny, přání, které si chci splnit. Ani jeden den neupadnout do laxnosti, nudy a marnosti.

Jak se vám líbí Jana Plodková jako typ? Viděla jste ji v nějakém filmu nebo v divadle? Půjdete na Protektora?

Reklama