Adela Banášová, známá slovenská moderátorka, sice miluje luxus a dovolené tráví v těch nejlepších hotelech, ale dovede si ustlat i ve stanu nebo v chatce. Jste překvapené? My také!

adelaNa stanování bych vás zrovna netipovala…
Svého času jsem jezdila s prázdninovou školou Lipnice na zážitkové tábory, a tam byly jedině chaty. Když vím, jaký je záměr dovolené, tak je mi to jedno. Ale když si chci jen oddychnout a mít pohodu, jdu na to přes hotel a dovolenou vybírám podle něj. Teď jsem takhle podobně vybrala hotel v Řecku, kam jedu se svou sestrou a malou neteří, koupila jsem jí zájezd jako dárek ke čtyřicetinám.

Vás mít za sestru je radost!
Nebylo to ale vždycky tak, smutně jsme se ignorovaly. Představit si někdy v mých deseti letech, že s ní budu trávit dovolenou, bylo úplně nemožné, prostě jsme se neměly nějak viditelně rády. Naštěstí se to změnilo.

Zřejmě to bude takzvaná „válecí“ dovolená, máte ji radši než aktivní?
Je pravda, že nejsem zase takový aktivní typ, abych někde chodila po horách. U moře v tom horku se toho zase moc dělat nedá a na golf, který hraju sice ráda, ale špatně, je také moc teplo. Byli jsme si ho s přítelem zahrát na dva dny v Rakousku a pojedeme ještě v září do Tater, kde je krásné golfové hřiště. Mám tam i oblíbený hotel na Štrbském plese, ale to není samozřejmě každodenní záležitost.

hotel

Podle čeho vy osobně vybíráte vhodné místo dovolené?
Prvotní je výběr hotelu. Zrovna v případě Řecka jsem teď hledala nějaký butik hotel. Chtěla jsem, aby to bylo pěkné, malé, se soukromou pláží. Potom už je dost logické, že je to asi na pěkném místě. Nejdřív tedy vždy googluju, a když odpovídající hotel najdu, řeknu v cestovní kanceláři, že tohle chci.

voda

Máte volné celé léto?
Ano, užívám si prázdnin, momentálně před sebou žádnou zásadní práci nemám. Ani mi nevadí, že je trávím víceméně v Bratislavě. Přítel má totiž denní tábory v taneční škole, tak spolu vyrážíme na výlety jen tak na víkendy. Zrovna teď jedeme na dva dny do Rakouska do jedné vyhlášené restaurace, kde si všechny suroviny pěstují sami a je to tam takové přírodní a pěkné. Kromě toho oba rádi a hlavně kvalitně jíme.

hotel1

Redakční tip na hotel je Grand Hotel Kempinski High Tatras,
foto: www.kempinski.com, facebook Adely Banášové

Reklama