Jasně, slušelo by se napsat evergreen bílá košile, ale v češtině mi to přijde vtipnější.
Minulý týden jsem psala o nesmrtelných baloňácích, ale taková bílá košile si naši pozornost zaslouží jistě také. Kdyby se v módní branži vyhlašoval Oscar za hlavní roli v šatníku, byla by bílá košile určitě mezi nominovanými. Nemám pravdu?
Bílá košile je univerzál. Ve dne ji užijte třeba k džínám, ale když si ji oblečete k černé sukni po vzoru Meg Ryan, můžete vyrazit třeba na koncert nebo do divadla.

Ale není košile jako košile, a i když se zdá, že s ní nemůžete nic zkazit, přesto bych se při jejím výběru řídila určitými pravidly.
Třeba ženy s plnější postavou se jí vzdávat nemusejí, ale rozhodně by si ve snaze zakrýt nějaké to kilo neměly pořizovat neforemný pytel. Dosáhly by totiž opačného efektu.
Měly by se vyvarovat i empírových střihů, volánků u výstřihu a modelů s páskem. Nejvhodnější pro ně budou jednoduché, lehce vypasované košile s princesovými švy, špičatým límcem a z materiálu s příměsí lycry, který umožní volný pohyb.

Košilí můžeme i tvarovat. Třeba my s ňadry velikosti nula „něco“ naženeme v košilích se sámky, nabíráním, řasením nebo nápadnými detaily na předním dílu. Já si nemůžu vynachválit halenku, která má po obou stranách légy volán, takže vypadá trochu jako rokoková košile s fižím.Pokud máte ideální figuru, nemusíte se bát experimentování ani extravagance. Vrhněte se klidně na pánské detaily jako jsou frakové límečky, sámky, ozdobné manžetové knoflíky nebo třeba i romantické prvky jako je ozdobné řasení, nabírané rukávy a krajkové vsadky.

Každé postavě bude určitě slušet zavinovací košile.

A co nebude slušet žádné?
Rozšklebené mezery mezi knoflíčky a rýsující se faldíky na zádech.

A co vy a bílá košile, milé ženy-in?
Máte nějakou oblíbenou?
K čemu a kam ji nosíte?
Jak ji udržujete, aby byla stále bílá?
Napište nám.

Reklama