Musím se přiznat, že jsem bezbřehá romantička. Jako správná Ryba se pořád vznáším v oblacích a dá se říct, že si život prosnívám. Můj protějšek vlastní božskou trojjedinost, umí totiž být romantik, realista a drobet i hulvát, když na to přijde. Občas mě ta jeho realističnost štve, ale v duchu musím přiznat, že pro život opravdu potřebuju, aby mě někdo aspoň za jednu nožku držel při zemi. Jemu to ovšem přiznat nemůžu, protože by si moc foukal.

Jestliže mi dokáže po 24 letech manželství ke každému výročí přinést kytičku, na prvního máje mě domanévrovat pod kvetoucí strom, a tam mi dát hubana, a o půlnoci vytáhnout na kopec, abych se podívala, jak letí kometa, tak mi ta romantičnost stačí. Nemluvě o tom, že dodnes mám schované dopisy, které mi posílal před 32!! lety s jeho vlastními básničkami pro mne. A umí je zarecitovat i dnes.

Proto mu odpouštím, že občas vybuchne jako Vesuv a vylepší mi slovní zásobu o netušené výrazy (za volantem, když něco montuje, když ho dráždím svou nedovtipností a nedokonalostí, zkrátka když to nejde a nejde a sakra nejde – obzvlášť jemu).

To jsem netušila, že když to budu takhle popisovat, přijde mi to najednou, jako bych mu po těch letech vyznala lásku. Když si to tak vezmete, vdáváme se s tím, že protějšek si bereme se všemi klady, ale i s nedostatky, které se mohou v té době zdát roztomilé a pak jít šíleně na nervy. Pro mojí romantickou dušičku stačí i obyčejná věc, že když si jde pro to svoje pivko, přinese i můj oblíbený jogurt, aniž bych mu řekla. Protože když tohle udělá, tak vím, že na mě myslí a že mu na mě záleží.

Takže hoďte si takovéhle maličkosti na papír a zamyslete se a nemusí to zrovna trvat 24 let.

 

Vikina007


Milá Viki, díky za krásný popis tvého vztahu, díky za odkrytí toho, co pro tebe znamená slovo "romantika". Držím palečky, abyste i nadále a ještě dlouho, dlouho, předlouho měli takovýto vztah a posílám vám oběma pěkný dáreček ;o)

Reklama