post

„Skončili jsme, jasná zpráva, proč o tebe zakovám dál...“ zpívá Petr Janda a mluví mi z duše. Jenomže na rozdíl ode mne, věci, o které zakopává on v písni, v něm vyvolávají stesk, lítost a bolest.

Ve mně jen vztek a bezmoc, když mi rok po rozvodu chodí jeho pošta a na moje urgence, kdy se konečně odhlásí z bytu (což bylo součástí rozvodové smlouvy), absolutně nereaguje.

Nevím, proč za něj mám stále platit služby, když on mi neplatí pořádně ani alimenty?

Přestože jsem už minulý rok v červenci byla osobně na pražské energetice, aby elektřinu a plyn přepsali na mé jméno, přišlo mi vyúčtování na jméno exmanžela, jako bych byla vzduch nebo nesvéprávná. Nebo v tom mají prostě binec, ale to je mi fuk. Chci se konečně už dostřihnout, a tohle mi moc nepomáhá.

Stále má na půdičce, kam odkládáme sezonní věci, krabice plné osobního haraburdí.

Ale to je všechno čajíček proti tomu, co mi bývalého manžela připomnělo tento týden. Bylo to docela trapné, o to víc, že mi za zády stála dcera.

Hledala jsem něco v šanonu ohledně bytu, a na co nenarazím? Barevné fotky laciného porna vytisknuté na počítači. Rychle jsem to zmuchlala a dělala, jako by nic. Ale stejně mi vrtalo hlavou, proč to zašil právě tam? Měla jsem ty fotky najít, aby mi připomněly, jaký byl chudáček a musel se ukájet tímto způsobem, když jsem s ním odmítala spát? Nebo na to prostě zapomněl a nestačil zamést stopy?

V každém případě mi tahle „zakopávka“ přišla spíš tragikomická.

Reklama