Jsem úřednice

Ještě před několika lety jsem byla „na druhé straně pultíku“.
Občas jsem zašla na poštu – velice nerada, protože jsem se tam často pohádala – místo tří okének otevřené jen jedno, tam fronta 15 lidí – a úřednice nikde – resp. stála o kousek dál a barvitě líčila kolegyni obsah včerejšího filmu nebo jí sdělovala nějakou podobně důležitou informaci, za druhým okénkem bylo slyšet, jak úřednice soukromě telefonuje...

Pracovala jsem v projekční kanceláři, a tudíž bylo mou prací i vyřizovat stavební povolení.... na stavebním úřadě. „Ty krávy“ tam si seděly na teplých místečkách a vyžadovaly tolik papírů a dokladů, nikdy nebyl výkres nakreslený tak, jak si představovaly... 

Teď pracuji sama na stavebním úřadě – a stala se ze mne ta nepříjemná „kráva“, která neví, co by chtěla – a nadávám na projektanty, že neumí nakreslit výkres a nedodali ta potvrzení, která potřebuji... Protože i já mám nad sebou „vedení“ - a „nadřízený orgán“, který po mně práci kontroluje a „hledá chyby“, aby mohl případně mé rozhodnutí zrušit, pokud se někdo odvolá... I mne to někdy štve, že musím chtít ještě tohle a tamto – a vysvětlovat lidem, že bez toho to nepůjde, ale „zákon je zákon“.

2x týdně sedím v kanceláři až do večera, aby si mohli občané vyřídit své věci po pracovní době. A když si já chci něco vyřídit na úřadě, musím si vzít dovolenou, protože všude v okolí jsou „úřední dny“, a tudíž úřední hodiny stejně.  

Karieristka


Jsem ráda, že se ozval někdo z druhé strany. Ano zákon je zákon, ale vy jste, bohužel, jeho prodlouženou rukou. Nemohu posoudit spolupráci úřadu s úřadem, myslím, že by pro vás jako úřednici nemělo být takovým problémem se s (Sírius)úřednicí jiného úřadu domluvit, že přijdete v den, kdy nejsou úřední hodiny. Ale to je jen můj názor - vím, že v městě, odkud pocházím, to tak běžně funguje.
Jak to vidí úřednice? Zajímá nás váš pohled na věc.

 

Středeční téma:

Úřady, byrokracie - nesnáším vás!
Chodíte rádi na úřady?
Jak se k vám chovají úřednice?

Jste s nimi spokojena?
A co formuláře - baví vás je vyplňovat?
Vlastníte nějaký speciální, který jen tak někdo nezná?
Máte extra zážitky s naší byrokracií?

Napište nám vaše zážitky na: redakce@zena-in.cz 
P.S. Možná je i orazítkujeme!Reklama