643e6f8fa6b72obrazek.jpgRegistrace na běhy jsou spuštěny na www.behprosvetlusku.cz.

Celou sérii Nočních běhů pro Světlušku podporuje již 10 let společnost Hannah, která mí sídlo právě v Plzni a její zaměstnanci určitě nebudou chybět na startu běhu. „Běhy pro Světlušku moc rádi podporujeme už celou dekádu, a to nejenom finančně, ale také fyzicky. I letos určitě vyrazíme do noční Prahy s čelovkami na hlavách a podpoříme tím dobrou věc. Bereme i trochu jako příjemný firemní teambuilding,“ říká Jan Štika za značku Hannah.

643e6f6771498obrazek.jpg

643e6f9eef004obrazek.jpgHvězdné obíhání v Praze

Součástí kampaně s vesmírným mottem „Vzhůru na oběžnou dráhu Nočního běhu pro Světlušku“ jsou letos videopozvánky s Bárou Polákovou, Janem Hájkem a Naomi Adachi. O doprovodný program, který jde s mottem ruku v ruce, se letos postará Tomáš Bubák, kterému bude symbolicky běhat a létat yoyo na provázku. Účastníci se budou také moci vyfotit s maskotem letošní sezóny – světluščím astronautem. Plzeňské běžce čeká hudební rytmické rozproudění v podání Báry Polákové.

Na každém z běhů bude možnost přihlásit se jako dobrovolný trasér či vyzkoušet na světluščích stáncích pomůcky pro zrakově hendikepované, simulované zrakové vady a smyslové hry i sportovní vybavení. „Světluška si spolu s Českým paralympijským výborem vzala za cíl, že do dvou let vybuduje databázi proškolených trasérů a průvodců pro zrakově hendikepované sportovce. Na každém z běhů proto využijeme příležitost oslovit běžce, kteří s posláním Světlušky souzní, a nabídneme možnost stát se trasérem třeba pro nevidomého běžeckého lyžaře nebo pilotem pro tandemového cyklistu,“ vysvětluje propojení světluščích aktivit Gabriela Drastichová.

643e6fd32902eblobid0.jpg

Na výběr bude i letos z malého (2,8 km), nebo velkého (4,5 km) okruhu. Není přitom nutné běhat, trasu lze klidně jen projít. Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Registrovat se mohou také firmy, které podpoří své zaměstnance ve sportovních aktivitách, a navíc udělají dvojnásobnou radost. Do běhu se opět zapojí zrakově postižení sportovci, které Světluška již 20 let podporuje v aktivním životě.

Na místě budou k dispozici také čerstvé mošty a veganské svačinky od generálního partnera Kaufland a stánek hlavního partnera Hannah, kde si běžci vyzkouší několik her a aktivit po slepu a budou moci shlédnout novou kolekci jaro-léto 2023. Partner Forvia Hella postará o světelné značení tras a další světelné instalace. Čelovky nezbytné pro noční výběh zajistí partner Emos a Světlušku podpoří opět také Česká spořitelna.

Zakoupení vstupenek na Noční běh pro Světlušku je možné zde
643e6fd8aa58dobrazek.jpg

Podívejte se na videopozvánku:

O Světlušce
643e6ef00283bobrazek.jpgSvětluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 se Světluška snaží dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce. Shromážděné finanční prostředky do sbírky Světluška rozděluje celoročně nevidomým a slabozrakým žadatelům bez ohledu na věk. Více na www.svetluska.net.