Dobrý den paní redaktorko, zasněné Ženy-in!

Nikdy jsem necítila potřebu být mladší. Narodila jsem se jako jednovaječné dvojče s půlhodinovým předstihem, a tak svých třicet minut navíc hlídám jak lvice budoucí oběť. Své mladší Já potkávám na každém kroku.

Hm, řeknete si, taková půlhodina k dobru nic neznamená, ale jen si nemyslete. Narodila jsem se ráno o půl osmé a moje sestra přesně v osm hodin. To znamená v době, kdy začalo zvonit na první školní hodinu. V den, kdy jsme vstupovaly do své plnoletosti, jsem si klidně mohla jít svých osmnáct při cestě do školy zapít do první hospůdky na rohu ulice. Neudělala jsem to ze solidarity ke svojí sestře, které by ještě nenalili. Její zplnoletnění odzvonil v lavicích školní zvonek.

Chyba lávky. Vzala jsem si staršího manžela, který mi dá občas k dobru, že zkušenosti získané léty se nedají koupit. V překladu znamená, že pravdu má on, a já mám hodně co dohánět. Ještě pořád jsem na tom lépe než moje dcera. Ta se musí učit ještě víc, neboť propastný věkový rozdíl mezi otcem a dcerou je pochopitelně větší než mezi mnou a jejím otcem.

Ke svým prarodičům jsem vždy vzhlížela s úctou a láskou. Tolik jsem se chtěla vrátit do doby jejich dětství, báb a dědů. Většinou do chvíle, než jsem v pohodlí teple vyhřátého pokoje pochopila, co to byla bída a tvrdá otrocká práce.

V dějepisu jsem hltala lovce mamutů. Mezi námi, na uhlazených listech knih s hamburgerem v ruce mi byli docela sympatičtí. Sci-fi mě nebere. Šití jedněch šatů pro moji budoucí maturantku na její maturitní ples mě v tuto chvíli často zavane do doby Popelky za krále Klacka z neexistujícího století. Z hygieny středověku a požadavků mojí dcery na jedny jediné šaty bych se nejraději viděla na Marsu. Ten už je ale také někde v dáli.

Co takhle projít se časem a nezestárnout? Anebo jako stařena vstoupit do budoucnosti? Ve všem mohu být, protože na všechno krásně neskutečné stačí zavřít oči a snít. V reálném životě hodně znamená i pouhá půl hodina. Důkazem toho je moje sestra dvojče, která odmalička brečela, protože chtěla být stejně tak stará jako já. Tedy o půl hodiny starší.

Krásný reálný den plný slunce a dobré pohody Vám přeje

Ema K.


Děkujeme za krásný a výstižný příspěvek.

To já bych občas chtěla být mladší :).

A co Vy, ženy-in? Chtěly byste někdy vrátit čas? Nebo změnit něco ve své minulosti? Nebo ji prostě jen navštívit? Nebo zavítat do budoucnosti?

Podělte se s námi o svá přání a sny na redakce@zena-in.cz!

Reklama