Léto ještě zdaleka nekončí a doufám, že nám ještě nějaký ten čásek vydrží. Já už mám sladkou dobu dovolené za sebou, ale vy se na ni třeba teprve chystáte a přemýšlíte, co si zabalit do kufru. Je to vždycky trochu věda, co si budeme povídat. Aby nám nic nechybělo, ale přitom jsme neměly loďák naditý k prasknutí.
Měla bych pro vás jeden zajímavý tip.


Velký šátek, s kterým při minimální šikovnosti dokážete vykouzlit hned několik jednoduchých modelů. Sarong si můžete klidně koupit, dá se sehnat v nepřeberném množství vzorů, barev a materiálů, s třásněmi i bez.

Ale můžete si ho klidně vyrobit i sama. Prostě zajdete do obchodu s metrovým textilem a koupíte si podle svého vkusu kus látky, doma obroubíte, a máte vystaráno. A pokud chcete jít ještě dál, přikupte si ve stejném vzoru ještě kousek na podprsenku. Tu si vyrobíte velmi snadno: Ustřihnete dva obdélníky (ale ještě lépe trojúhelníky), začistíte, na jedné kratší straně (v případě trojúhelníku na přeponě) ušijete tunýlek, kterým protáhnete dutinku nebo šňůrku. A vážete podle obrázku na způsob, který vám vyhovuje.


Doporučila bych tenčí materiály, třeba bavlněnou gázovinu, hedvábí nebo viskózu, protože jsou chladivé, poddají se tělu, takže vám nepřidají zbytečně na objemu.
No a pak stačí jen zkoušet a kouzlit, co všechno se dá ze šátku umotat. Nejklasičtější podobu - uvázání kolem boků, zná snad každá z vás. Na plážích a koupalištích je k vidění poměrně často.

Vy ale můžete popustit uzdu fantazii a vykouzlit si třeba sexy šaty nebo jednoduchou sukni.

Kam si v sarongu vyrazit? Kromě klasické cesty na pláž, kdy sladěný šátek s plavkami vytvoří originální model, můžete klidně na nákupy, k plážovému baru na koktejl, ale s krátkou variantou třeba i na minigolf.


Tam zas toho pohybu tolik nepotřebujete, abyste se musela obávat, že vám spadne.A i kdyby, máte pod ním přece pěkně opálené nohy, ne?

Napište mi, jaké máte zkušenosti s velkými šátky.
Také je nosíte, nebo se je chystáte vyzkoušet?
Máte nějaké tipy, jak ho originálně uvázat?
Pošlete nám je.

 

 

 

 

Reklama