lazne

Přesně v den svátku svatého Martina se v rakouské rekreační oblasti Seewinkel ve spolkové zemi Burgenland otevřel první „Lodge“ komplex ve střední Evropě: St. Martins Therme & Lodge. Jedinečná příroda tohoto regionu v okolí Neziderského jezera (Neusiedler See) a první národní park v Rakousku jsou již odedávna oblíbeným výletním cílem pro návštěvníky z celé Evropy. S projektem St. Martins Therme & Lodge dostává tento region zapsaný do seznamu světového dědictví UNESCO také exkluzivní termální lázně včetně útočiště pro odpočinek a relaxaci. Mezinárodní společnost VAMED, která je vedoucím poskytovatelem služeb v oblasti zdravotní péče, tímto vybudovala komplexní nabídku jak pro zdraví, tak pro vitalitu a relaxaci, pouhých 60 minut jízdy autem z Vídně, Bratislavy a Györu. Oblast Seewinkel se tak stává cílem dovolených a výletů pro každé roční období.

St. Martins Therme & Lodge je umístěno přímo na břehu rozlehlého jezera a nabízí svým hostům jedinečné objevitelské výpravy a průzkumné cesty za místním ptactvem do okolní přírody v oblasti Seewinkel. Tam, kde se střetávají výběžky Alp a panonské stepi, vznikla mezi solnými jezery a známým Neziderským jezerem obzvlášť nedotčená oblast, kterou tvoří stepní krajina, rákosiny, dubové lesy, kulturní krajina, vinice a pastviny. Je tu možné pozorovat až 320 doložených druhů ptáků, stepní skot, buvoly, bílé osly a jedny z posledních divokých koní na světě - koně Převalského. A ještě mnohem víc je zde možné obdivovat buď pěší turistikou, na koni, na kole nebo při jízdě na kanoi.

lazne

Odborně vyškolení skauti, kvalifikovaní biologové, geologové a učitelé přírodopisu doprovází hosty komplexu St. Martins Therme & Lodge na stopařských výpravách, aby je večer dovedli zpět za odpočinkem do Lodge komplexu, který je propojen s vlastními termálními lázněmi a jedinečnou SPA-zónou.

„Kombinace termálních lázní, Lodge a jedinečné okolní přírody se nedá kopírovat. Základ pro takovéto útočiště - horký termální pramen přímo u jezera na okraji prvního národního parku Rakouska a v oblasti patřící do EU lokalit označených jako Natura 2000, uprostřed světového dědictví UNESCO, se nedá nikde jinde najít. Příroda tu hraje hlavní roli - v tomto prostředí, v naší nabídce a v samotném komplexu St. Martins Therme & Lodge,“ vysvětluje Klaus M. Hofmann, ředitel komplexu St. Martins Therme & Lodge jmenovaný společností VAMED.

V lobby komplexu a na terasách u jezera hřeje hosty oheň, zatímco v restauraci Gourmet servírují regionální kulinářské speciality podle ročního období a ve vinném baru je možné ochutnat až 60 různých vín pocházejících ze zdejšího vyhlášeného vinařského regionu. Hosté najdou klid v Lodge-SPA-prostorách a ve fitness části komplexu. V létě si mohou vychutnat masáž pod širým nebem, odpočinek v houpací síti, nebo na exkluzivní plážové části u vlastního jezera, na dřevěné terase přímo nad jezerem nebo v „přírodní observatoři" umístěné v nejvyšším patře Lodge. Také metody kosmetických ošetření a procedur jsou v St. Martins Therme & Lodge postaveny společně s exkluzivní kosmetickou a wellness značkou Babor na regionálních prvcích jako je sůl, vinné hrozny, kvasnice, sekt, a speciální druhy čajů.

lazne

I renomovaná mezinárodní architektonická kancelář „Holzbauer und Partner" pracovala v interiérech komplexu s přírodními elementy z místního prostředí jakou je rákosí, dřevo, štěrk, písek a voda z jezera. To se projevuje od celkového vzhledu stavby až po vnitřní vybavení apartmánů. Dvě senior-apartmá nabízí s vlastními přechodovými můstky k jezeru další privátní relaxační zónu. „Lodge jsme důsledně realizovali ve všech oblastech a částech dle přírodních předloh: Od barů, které jsou pojmenované podle známých objevitelů, přes ušlechtilý a elegantní interiér, fotografie divoké přírody, orientační tabule a vitríny s exponáty z národního parku, až po knihovnu objevitelů,“ říká Klaus M. Hofmann.

V klasických termálních lázních čeká na návštěvníky, dobrodruhy, příznivce outdooru a hobby ornitology velkolepý wellness a termální vodní svět a také pět různých saun a parních lázní. Také zde určil okolní ráz přírody a krajiny výběr: parní lázně se stepním kořením nebo solnou trávou, rákosová sauna, oblázková sauna a jedinečná panonská sauna. V termálních bazénech tvoří malé oddělené výklenky opravdové zóny klidu, které zároveň umožňují hostům výhled na výběžky panonské stepi.

lazne

Nabídku termálních lázní doplňuje vlastní privátní pláž u jezera s plážovým barem v době teplého ročního období. Oblast Seewinkel se řadí k nejteplejším regionům v Rakousku. Kdo chce být ještě blíž slunci, než je pláž, má možnost si západ slunce vychutnat na tzv. „sunset terase“ v prvním patře. Zde zažijete nádherný výhled a uvidíte zapadat slunce nad jen osm kilometrů vzdáleným Neziderským jezerem.

Komplex St. Martins Therme & Lodge leží v srdci Evropy a od okolních měst jako jsou Vídeň, Bratislava a Györ je vzdálen méně než 60 minut jízdy autem. Ještě kratší je příjezd do komplexu z letiště Vídeň-Schwechat. Tímto je komplex St. Martins Therme & Lodge napojen také na všechna ostatní evropská aglomerační centra. Každý rok se tak očekává okolo 300 000 hostů v termálních lázních a 70 000 hostů v komplexu Lodge.

lazne

Komplex St. Martins Therme & Lodge je denně od 9 do 22 hodin otevřen pro denní hosty. K dispozici je také celoročně pro až 300 Lodge - a seminárních hostů. Další informace a fotografie najdete na: http://stmartins.at/298.html