Pohovory, které jsem absolvovala by holt asi taky vydaly na knihu. Zkusím přiblížit alespoň ty nejzajímavější:

Asistent marketingového oddělení

Dobrý den, děkujeme, že jste přišla. Na zmíněnou pozici hledáme osobu velmi schopnou v oblasti práce na počítači, především office a grafické programy, SAP je určitě výhodou, s dobrými organizačními schopnostmi a perfektní angličtinou. Povězte nám něco o sobě, kde jste pracovala v minulosti, jaké máte zkušenosti a co nám můžete nabídnout.

Po asi půlhodinové přednášce, která byla souhrnem mé dosavadní praxe a která 100% naplňovala seznam požadavků přišlo to, co jsem nečekala ani ve snu.

Zkusíme tedy ještě pár vět anglicky, řekněte nám třeba, co víte o naší společnosti. Tak jsem spustila. Dvakrát moc nereagovali tak jsem zkusila otázku. Nebyli mi schopni odpovědět, myslím, že ani netušili, o čem jsem mluvila.

…víte, ta angličtina spíš byla myšlena jako občas přeložit nějaký e-mail, vyřídit telefon, tahle úroveň skutečně není potřebná. Mimoto, tato pozice vyžaduje kontakt s našimi zákazníky, občas nějaký víkend v golfových areálech a…..   představovali jsme si někoho s více reprezentativním vzhledem.

Krátce to shrnu: jsem velmi ráda, že můj vzhled pro tuto pozici nebyl dostatečně reprezentativní….taky by ty inzeráty mohli psát exaktně – třeba – potřebujeme velmi svolnou co umí psát na počítači.

Obchodní referent

Při třetím (!) kole výběrového řízení mi pánové sdělili:

„Vaše praxe, zkušenosti i předpoklady pro výkon tohoto zaměstnání jsou naprosto perfektní, rozhodli jsme se však pro muže, je Vám 23 let, budete se chtít vdát, my Vás tak akorát zaučíme a Vy půjdete na mateřskou…. Neberte si to osobně (jak asi jinak bych to měla brát?), on ten pán zdaleka nemá takové zkušenosti jako vy, ale máme jistotu, že tady vydrží no…“  Byli upřímní chlapci.

Na závěr něco pozitivního :-))

Dobrý den, jaká byla cesta?

Dlouhá, hihi

Jste v Praze poprvé?

Bez průvodce dalo by se říci ano.

Našla jste nás v pohodě?

Praha má na internetu skvělý informační systém, takže napoprvé a bez problémů.

Hm. Váš životopis jsem četl, pracovní doporučení taky, mám jen jednu otázku:

Umíte polsky?

Ano.

To se máte, já ne.

Nastoupíte zítra?

Hm. Dáte mi tři dny na zajištění bydlení a přestěhování?

Jasně.

Tak jo

Bylo to jedno z nejlepších zaměstnání, jaké jsem měla. Myslím, že pro obě strany to byla skvělá spolupráce. Opustila jsem je kvůli příteli a nikdy si to neodpustím :-)

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Bez komenáře :-)) A co vlastně tedy teď děláš? Míša

Reklama