Tyhle jednotlivé příspěvky mne natolik zaujaly, že se také pokusím vyjádřit.

Nic se nezmění, nic  se neděje, všechno je pořád stejně špatné….

To, co se děje v českém parlamentu, co dělají či nedělají naši zákonodárci vždy a bez rozdílu zprostředkovávají média. Ta vždy zprostředkují jen a výhradně to, co je zajímavé, co jim zvýší sledovanost tzn. bude skutečně šokující. Média se nikdy nebudou zmiňovat o tom, že se prosadilo to či ono užitečné, protože to všem přijde normální a běžné. Tolik k „oblíbenosti“ politiků a vedení státu nejen v ČR.

Koryta, koryta, koryta… politik jako zaměstnání – pro a proti

Úroveň našich politických představitelů je velmi nízká a to především z jednoho důvodu – člověk, který umí vést společnost k zisku a úspěchu, který ji nepřivádí do dluhu a udržuje dobré vztahy se svými partnery do státního sektoru nikdy nepůjde, jelikož se tato dva zaměstnání velmi liší.

Politik má přístup k obrovským finančním částkám avšak pouze po určitou dobu. Než se na ty úplatky přijde event. než jej stranické vedení vyrazí, protože se nedělil. Tento člověk má posléze možnosti uplatnit se v různých sektorech ovšem již navždy si nosí tabulku politický recyklát, což bývalo vítané u lobbistů ale i od toho se již upouští, jelikož vyděrač se časem či pozicí příliš nemění.  

To, co si vydělá politik za dva roky si schopný manažer vydělá za půl roku. To, co politik dostane darem si manažer vydělá za roky tři. Manažer v tom však může pokračovat a na svou práci je hrdý, jeho soukromý život nerozmazávají v bulváru ani se do něj neopírá politický protivník. Politik musí mít trochu silnější žaludek.

Jen tak na okraj, úplatky v této zemi nezakážete. Jsou součástí postkomunistické kultury a naše jemně východní nátura se jich nevzdá.

Zájmy jedince vs. společnost, dělají tam skutečně něco? Jsou nejhorší v Evropě?

Navzdory tomu, že je naše vláda prohnilá do posledního úředníka není to tak špatné. Všechny jste ve svých příspěvcích zmiňovaly Řecko. Nikdo ale nezmínil Maďarsko a jejich obrovský „úspěch“ se sociálně-demokratickou politikou. Nikdo nezmínil západní země, které jsou nám předhazovány jako vzor správné demokracie a fungujícího kapitalismu a přesto se topí ve více než násobném státním dluhu, než je ten český. Ono tam ta láska a malé promile zodpovědnosti je, ale prachy a touha více po moci než něco dokázat dělají svoje. Stejně jako všude.

Velíme sami sobě, aneb nikdo není dokonalý a kdo je bez viny nechť hodí kamenem.

Není to tak špatné. Pamatujme na to, že nám pořád velí lidé, kteří se zrodili z této země a tohoto národa. Nejsou bezchybní stejně jako my a když vidí prachy skočí po nich úplně stejně jako každý druhý. Chcete bezchybné vládce? Což takhle pán, který nepije alkohol, nekouří, je vegetarián, každé ráno začíná přesně v pět svižnou rozcvičkou a pracuje do pozdních nočních hodin. Vytrvale a přesně. Uklízí po sobě a cokoliv odloží – uloží na své místo. Je to Váš sen? Chcete ten vzor lidského ideálu? Pak se můžete jednou vracet z návštěvy o hodinu později a on Vás nechá zastřelit za nedodržování regulí. Pan Hitler.

A co já?

Do politiky bych nešla a těm, kteří tam jsou to neberu. Jsem pro udržení státního dluhu na únosné míře a nechci živit příživníky. Nežiju tady ale sama a tak stejně jako doma, jsem pro právo na hlasování pro všechny. Pro ty, kteří pracují pro to, aby mohli žít. Pro ty, co žijí aby mohli pracovat. Pro ty, co žijí aby mohli žít a své přirozené lidství si užít. Chci jen, abychom se navzájem neomezovali a neubližovali si. To by snad mohlo stačit.

SStream

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


A pod to se podepíši :-) M.

Reklama