saraltan.jpgFoto: Zuzana Pánská, Alžběta Jungrová

Casting na lásku
Jako první vstoupí do kin 13. srpna romantická komedie Casting na lásku režisérky Evy Toulové. Tvůrci slibují komedii ve stylu Bridget Jones. Ústřední postavou je neúspěšná herečka Stela Nebeská, která s blížící se čtyřicítkou zjišťuje, že díru do světa už asi neudělá. Ztrácí angažmá v divadle, kde stejně hrála jen nevýznamné role. Po kariérním neúspěchu přichází i ten osobní, kdy ji manžel začne podvádět a ani se to nijak moc nesnaží skrývat.

Stela se zapřisáhne, že se mu stůj, co stůj pomstí a najde si někoho, před kým její manžel zbledne závistí. Začne se proto seznamovat, ale co schůzka, to výstřední nápadník a každé rande končí fiaskem. Mezi herci je Tereza Petrášková, Martin Sitta, Jan Řezníček, Igor Bareš, Václav Vydra nebo Lukáš Langmajer.

Šarlatán
Za snímkem Šarlatán sice stojí polská režisérka Agnieszka Holland, ale herecké obsazení je povětšinou české. Film se už v březnu představil na filmovém festivalu Berlinale, ale koronavirová pandemie jeho uvedení do kin zpozdila. Nové datum premiéry bylo stanovené na 20. srpna. V hlavních rolích se představí Ivan Trojan a jeho syn Josef. Jde o životopisné drama o výjimečném muži, který byl obdařen léčitelskými schopnostmi.

Příběh je inspirovaný skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. Mikolášek je člověk bez odborného lékařského vzdělání, ale s nevšedním a nevysvětlitelným nadáním diagnostiko­vat a pomocí bylinek léčit nemoci, se kterými si ani doktoři nevědí rady. Jeho mimořádné schopnosti jsou však vykoupeny bojem s vlastními démony. Léčitelství je jeho vnitřní spásou a ochranou před sebou samým.

Štěstí je krásná věc
Komedie s Petrou Hřebíčkovou, Karlem Zimou, Janem Dolanským, Markem Taclíkem a dalšími bude mít premiéru 27. srpna místo původně plánovaného 2. dubna. Příběh se točí kolem pohádkové výhry 176 milionům a toho, jak se s ní popasuje pár Jana a Čenda. Nebudou chybět ani rádoby přátelé, kteří by si z výhry také rádi ukrojili pořádný kus.

Reklama