Pokud uvidíte člověka, který vejde do lokálu a místo, aby se podíval, kde je volno, sjede pohledem všechny přítomné, aby se ujistil, že všichni zaznamenali, že je zde, a teprve potom se podívá, jestli si vůbec má kam sednout, je to tutově Lev. Pokud vy Lvi budete k sobě upřímní, určitě tuto roztomilost u sebe vypozorujete.

Chtít po Lvu, aby se podřídil autoritě, kterou sám neuznal jako člověka, který je hodný jeho úcty, je v celku nemožné. Pokud má někoho poslouchat, musí to být osobnost.

Lev je velkorysý, naivní, důvěřivý, přístupný lichotkám, pozitivní, neúnavný, vůdčí, veselý a nesmírně akční. Není snadné tohohle člověka dostat na kolena, pro jeho optimistický nadhled a jakousi schopnost hodit věci za hlavu. Pokud ale Lev spadne, většinou se už nezvedne.

Žena Lvice – Je hrdá, originální, nepřehlédnutelná, zvědavá, veselá a rozverná kočka, která potřebuje pozornost a obdiv. Totéž je ale schopna v míře vrchovaté i rozdávat. Problém je, že se nedá vtěsnat hned tak někam. Potřebuje pocit volnosti, potřebuje silné pocity. Lvice vyhledává partnera, vedle kterého zůstane zářivá, ale současně nezastíní jeho. To bývá někdy obtížné. Pokud si totiž nemá partnera proč vážit, pokud jej neobdivuje, zpravidla ji začne brzy nudit. Není to pokrytectví, jak to vypadá. Jen potřeba mít stále co se učit. K lásce Lvice nutně potřebuje úctu. A to oboustranně.

Muž Lev – Chová se viditelně královsky. Jeho dary jsou velkorysé, lesklé a drahé. Je to rozený vůdce a má kultivovaný projev. Jako by stále musel něco reprezentovat. Je to ředitel zeměkoule, který si ví vždycky rady. A kdyby si náhodou rady nevěděl, působí, že ano. Umí se obrátit pro radu, ale udělá to s takovou grácií, že to vypadá, jako by vlastně s dotyčným spíše spolupracoval, než byl v úzkých. Pokud se Lev dostane do finančních obtíží, je zdrcený, ale nedává to znát. Jeho žádost o půjčku má podobu spíše přátelského rozhovoru dvou rovných partnerů. Poděkovat dokáže a bývá v těchto případech velkorysý. Na projevenou laskavost nezapomíná, ale po kolenou nepoleze.

Zamilovaný Lev – Chová se, jako by se nechumelilo, ale ve uvnitř mu to sálá a pálí. Jenže protějšek přece nemusí vědět, že se z něho právě rozpadá na atomy. A tak je to kdo s koho. Na SMS odpovídá s hodinovým zpožděním, aby to nevypadalo, že dřepí u mobilu a hypnotizuje ho očima. I když to tak je. Zamilovaný Lev se se svými kamarády podělí tak vrchovatě, že snad není nikdo, kdo by mu jeho náhlý příval emocí nepřál. Lev muž má krásný úsměv a naivně roztomilý výraz, pokud se dívá do tváře, která se mu líbí. I hlupák by si toho všiml. To jen náš Lev si myslí, že je nenápadný.
Lev není promiskuitní, i když to tak vypadá. Musí být ve středu dění, miluje obdiv a pozornost, je galantní a pozorný… to vše vyvolává pocit, že je na lovu. Jenže v tomto případě se jedná o hru, která končí, když úlovek projeví zájem. V tom jsou Lvi i Lvice stejní. Naopak, Lev miluje oddaně a věrně. Dokud miluje. Vztah u Lva musí mít náboj a akci, jinak ochladne a není schopen žít v něčem, co ho nenaplňuje – Lev umí pálit mosty.

Jak si sednou – Jako u každého znamení je to o ascendentu a celkovém rozložení planet.

Obecně vzato:
Kozoroh bude pro Lva těžký, jednotvárný a málo hybný, i když i takové vztahy znám.
Vodnáře Lev nadchne, ale většinou časem zjistí, že jeho priority se velice liší. Lvu bude Vodnář připadat příliš rozlítaný.
Skopec bude Lvu určitě stačit v tempu a má i podobný pohled na svět a reakce. Mohli by si rozumět, pokud Lev pomine Beraní tvrdošíjnost. Musí se naučit vzájemným kompromisům.
Býk je pro Lva většinou otázkou několika dnů, než zjistí, že je pro něho příliš na zemi. Býk se s ním nebude vznášet, nabízí jistoty, a to Lev mnohdy přehlíží.
Blíženec bude určitě ze Lva uchvácený. Tento svazek je poměrně častý. Lev je tady vládcem. Blíženec ho neustále dohání. Pokud ho neuštve, mohou si rozumět. Lev tady musí přežít, že Blíženec nesetrvá u jednoho tématu ani rozhodnutí. Často tyto vztahy končí pro Blížencovu rozházenou pozornost.
Rak se Lvem je kontrastní, otočený vztah. Bylo by dobré, aby zde Rak byla žena. Je-li to naopak, ženě Lvici nebude Rak muž nikdy dost mužem, a ne každá chce být za chlapa.
Lev a Lev jsou si zrcadlem, a to může být náročné. Pokud jim nepomůže asc., je to o schopnosti kompromisu a umění přijmout vlastní chyby, které si vzájemně zrcadlí. 
Pokud se Panna nezblázní ze Lví zdánlivé nezodpovědnosti a Lev nezamorduje Pannu za její neustálé rozpitvávání všeho, mohli by utvořit celkem zajímavý párek. Povětšinou je to ale Lev, který ze vztahu s Pannou utíká.
Pro Váhu je Lev příliš prudký a ohnivý. Váha potřebuje harmonii a ladnost tvarů. Lev je v jejích očích většinou blázen bez kouska vkusu. Pro Lva Váha usedlá a monotónní.
Lev a Štír jsou velmi zajímaví. Pokud jim vydrží počáteční doslova výbuch vzájemných emocí, nikdo je od sebe neoderve. Jejich ložnice se otřásá v základech, ale mnohdy je jen na tomhle postupem času jejich vztah založen. I když, tělesná přitažlivost bývá tou nejsilnější.
Se Střelcem nemá Lev problém, dokud se jeden z nich nerozzlobí. Pak to musí být celkem Itálie. Střelec navíc ví, kam bodnout, aby ranil. To může Lev těžko vydýchávat. Rozhodně se ale tihle dva nepřehlédnou.
Lev a Ryba v případě dobře postaveného horoskopu budou zajímaví. Ryba mu nabídne neprobádané hloubky a Lev ji nabíje energií a osvítí. Při neblahém postavení Lev Rybu nikdy nepochopí. Bude mu připadat mimo a Rybě on neschopný jí porozumět. 12. dům Ryb je o nevědomí, které Rybka bytostně žije. Nepustíle-li Slunce do vody, zůstává temná.

Sex se Lvem je sexem se šelmou – Lev miluje emotivně a je novátor, pokud mu to protějšek dovolí. Lvi jsou báječní, když jsou zamilovaní. Vymýšlí si a Kámasútra je jim malá. Zvláště u žen ale platí: Nespím s nikým, kdo mě neobdivuje. Nepotřebuje se vnucovat a bojovat o přízeň. Musí cítit zájem, a většinou ho má. Obětního beránka, který dělá něco, co ho netěší, ze Lva těžko uděláme. Naopak, jednoho krásného dne ho v ložnici prostě nenajdeme. A ani v bytě, ani v životě.  
Nevěru bere Lev osobně a je pak zlý. Dokáže ovšem odpouštět. Pokud tak učiní, nechce se k věci vracet. Lev se zpravidla nemstí. Pokud člověka nesežere hned, už to neudělá. Lived – odžito – totéž ale i očekává.

Dítě Lev – Už odmalička se projevuje jako neohrožený obrobijec a jeho nejmilejší hra je na království. A hádejte, kdo je král. Už vidím dítko ve Lvu, jak hraje sluhu! To by musel později nějak přijít k trůnu a mít to ve scénáři. Dítě ve Lvu je dobré vychovávat pomocí chvály. Nesnese, je-li ponižováno, nebo jsou-li na pořadu dne jeho chyby. Neztotožní se s nimi a většinou to chápe jako křivdu. Pochválený Lev je předoucí malá kočička, která chce být ještě lepší. U dětí Lvů se nejvíc vyskytuje „syndrom zlobivého žáčka.“„Když nemohu být nejlepší, budu alespoň nejhorší.“

Slavní Lvi – Halle Berry, Madonna, Jennifer Lopez, Barbora Srncová, Eva Pilarová, Ewa Farna, Adéla Gondíková, Saša Rašilov, Jiří Paroubek, Sámer Issa, Jan Kraus, Michal Suchánek, Petr Rychlý, Petr Bande, Antonio Banderas, Daniel Radcliffe,Ben Affleck, Matt Damon, Fernando Alonso, Napoleon, Fidel Castro, John Galsworthy, Alfred Hitchcock, Carl Gustav Jung, Jacqueline Kennedyová, George Bertrand Shaw...

Jistě jste si všimli, jak jsou rozdílní z širšího pohledu. Je to tím, že Lev má předpoklady být vůdcem. Jakým bude, to je o jeho podstatě a o tom, kam se kloní duše. Jak jsme řekli na začátku – král nemusí na trůn patřit, ale každopádně tam chce být. Teprve čas ukáže, jakým panovníkem se stal.

Reklama