V ulicích měst po celé České republice můžete až do pátku potkat dobrovolníky, kteří prodávají drobné předměty s usměvavým sluníčkem. Výtěžek z tradiční veřejné charitativní sbírky Srdíčkové dny pomáhá rodinám s vážně nemocnými dětmi. Tváří jarních Srdíčkových dnů se stal dvouletý Radim z Hradce Králové.

Radim je ochrnutý na pravou část svého těla, což způsobilo silné krvácení do mozku při porodu. Rodiče se snaží chlapečka ze všech sil podporovat ve vývoji a vnímání. Pravidelně s ním navštěvují rehabilitační stacionář, canisterapii a hippoterapii. Nejvíce mu pomáhají speciální intenzivní rehabilitace, které jsou však finančně náročné a zdravotní pojišťovna je nehradí.

radim

Při sbírce Srdíčkové dny pomáhají v ulicích studenti středních škol a učilišť, žáci základních škol, dětské organizace i mnohé firmy. Pro tu jarní sbírku jsme připravili zcela novou kolekci oblíbených magnetek se zvířátky a barevné náramky, obojí za 30 Kč. Z výtěžku sbírky zaplatíme nejen speciální rehabilitace Radimovi, ale také mnoha jiným potřebným dětem, o které se celodenně stará jeden z rodičů. Dalším nemocným dětem nakoupíme zdravotní pomůcky nebo potřebný ošetřovací materiál.

Více informací naleznete zde.

Reklama