Blogerka Ivetule pro vás připravila valentýnský návod, vyrobila srdíčka z pěnové samolepící gumy, se kterou se dá razítkovat. Vyrobte si tiskátka i vy.

Tvoření od Ivetule - 1

Pěnovou gumu si můžete zakoupit a vystřihnout si jakékoliv tvary razítek.

Tvoření od Ivetule - 2
Nevýhodou takových razítek bude jejich životnost. Záleží opravdu na tom, jak se o ně budete starat. Po každém razítkování je třeba je dostatečně očistit. Pokud razítkujete obyčejnou razítkovací barvou, stačí k očistění vlhčený ubrousek. Pokud použijete barvu temperovou, akrylovou nebo barvu na textil, poté ihned použijte kartáček a vodu. Pak do sucha usušte.

Tuto pěnovou samolepící gumu nemusíte použít jen na výrobu razítek.

V zadní části je papír, který se dá lehce sloupnout a pak hmota moc hezky drží na podkladu, který si zvolíte.  Jako ozdobu ji můžete použít na papír, dřevo, přírodniny... Jako razítko, pak na tvrdý karton, dřevo nebo akrylovou destičku.

Tvoření od Ivetule - 3

Akrylové destičky jsou šikovné v tom, že přesně vidíte, kam tisknete. Srdíčko jsem přilepila na destičku a pomocí razítkovací barvy na houbičce jsem nanesla růžovou barvu.

Tvoření od Ivetule - 4

Razítko jsem natiskla díky průhlednosti destičky hezky doprostřed papírového sáčku.

Tvoření od Ivetule - 5

Poté jsem se rozhodla razítko použít na tisk textilu. A hned černou barvou, abych zjistila, jestli barva půjde z razítka dolů. Barvu jsem si nejprve nanesla štětcem na houbičku a pak natupovala na razítko.

Tvoření od Ivetule

Tak a podívejte, jak to dopadlo. Protože jsem nepostupovala dostatečně rychle (no při focení návodu to ani moc nejde), barva se do razítka vsákla a na látce nezůstalo nic. Ale protože je srdíčko na akrylové destičce, vůbec nic se neděje. Díky němu můžete tisknout opětovně stále na jedno místo až do té doby než se vám tisk povede.

srdce

Podívejte, mně se povedlo hned napodruhé. A hned jsem vám zase vyfotila, jak vypadá razítko po vyčistění kartáčkem pod tekoucí vodou. Stále krásně drží a po barvě ani vidu.

Protože se mi srdíčko zdálo moc tmavé, natupovala jsem si razítko tentokrát modrou barvou a ještě jednou natiskla. Díky tomu se motiv hezky vystínoval a už nepůsobí tak tvrdě.

Tvoření od Ivetule - 6

Tvoření od Ivetule

Pro další tisk jsem si připravila hned 6 odstínů akrylových barev. Ty jsou podobné temperovým, ale je opravdu dobré je z razítka co nejdříve vyčistit.

Tvoření od Ivetule

Tady vidíte natupované barvy. Hezky jednu vedle druhé a ne příliš velké množství, to by pak tisk nebyl moc hezký.

Ivetule

Tentokrát jsem srdíčko zkusila otisknout dvakrát. Napravo je první tisk, a protože na razítku zůstal ještě dostatek barvy, vlevo můžete vidět docela povedený druhý tisk.

Tvoření od Ivetule

Tady už vidíte razítko vyčištěné a vystřižené motivy srdíček. Tiskla jsem je na obyčejnou čtvrtku. To méně natisknuté jsem obtáhla černým fixem.

Jedno ze srdíček jsem použila na veselý zápich, a to druhé na neobvyklé černé přáníčko.

IvetuleTvoření od IVETULE

Iveta je maminka malé Kristýnky a náctiletého Péti. Věnuje se převážně šití z látky či plsti, práci s papírem, v minulosti keramice a nyní hlavně překližce. Její nápady si můžete prohlédnout na stejnojmenném blogu.

Čtěte také: