Dalším nejmilejším šperkem je srdíčko, o kterém nám do dnešního tématu napsala čtenářka s nickem Kopretina3 a my jí za příspěvek děkujeme.

Můj nejmilejší šperk? Tak o svém nejmilejším šperku jsem nemusela přemýšlet ani minutu. Je jím srdíčko po babičce. K tomuto rodinnému šperku mám silnou citovou vazbu. Stříbrné srdíčko je veliké asi 5 cm a je udělané jako medailonek. Je otevíratelné a dá se do něj vložit fotka (Jako puberťačka jsem toho hojně využívala a fotky se střídaly stejně rychle jako dětské lásky.). Zvenčí jsou na něm vyryty jemňoučké květinové ornamenty a uvnitř datum dědova narození.

Už si ani přesně nepamatuji, kdy jsem ho dostala. Asi jako hodně malá, ale začala jsem ho nosit až tak v těch 12 letech. A nosím jej s radostí a láskou dodnes. Šperky střídám dle nálady a oblečení, ale srdíčko je má stálice.

Myslím si, že jde o originál vyrobený na zakázku. Dokáže povýšit i obyčejné tričko. Nikdy jsem podobné neviděla a musím přiznat, že ho lidi velmi obdivují a chtějí vědět, kde jsem jej koupila. A já vždy řeknu, že je po babičce, což mi trochu připadá, jak z červené knihovny.

Má babička jej dostala od dědy, kterého jsem nikdy nepoznala, a babička mi umřela v útlém dětství. Babiččiny děti o jeho původu,či výrobci nic nevědí. Předpokládám, že srdíčko je tak z počátku 40 let, kdy se babi a děda seznámili a kdy jej od něj dostala. Ale já si ráda představuji, že je ještě starší, protože ornamenty vypadají jako secesní.

Čekám miminko a už se moc těším, až mu srdíčko předám, ať už to bude holčička nebo chlapeček.

Kopretina3

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak ať vašemu miminku přináší radost a štěstí jako vám

Jaký nejoblíbenější šperk máte vy, milé ženy-in? Od koho jste ho dostala? Proč je právě tento šperk vaším nejmilejším? Váže se k němu nějaká historka? Jak často ho nosíte? Komu byste ho předala, aby ho nosil po vás?

Napište nám na dnešní téma, které zní: Můj nejmilejší šperk

Na vaše příspěvky se moc těšíme na známé adrese: redakce@zena-in.cz